Twitter

SABANCI VAKFI FARK YARATANLAR ÖDÜLÜ - 2013

Sabancı Vakfı

Sabancı Vakfı tarafından, toplumda Fark Yaratan kişi, kurum ve projeleri görünür kılarak, Fark Yaratanlar'ın çalışmalarına katkıda bulunmak ve topluma ilham vermek amacıyla 2009-2010 yayın döneminde hayata geçirilen "Fark Yaratanlar" programına OR-KOOP , Tire Süt Kooperatifi Başkanları, Nazmi Ilıcalı ve Tarımsal Pazarlama'nın kurucusu Tülin Akın konuk olarak katılacak. Etkinlik 28 Mayıs Salı akşamı saat 19.00'da başlayacak. 5N 1K programı canlı yayını ise 19.30'da, Sabancı Center, Hacı Ömer Konferans Salonu'ndan yapılacak.

Tülin Akın Ne Yapıyor?

Tülin Akın: Bugün Fark Yaratanlar Programında Marketing Türkiye Sabancıdan bir yönetici ile röportaj yapıyorduk, Sabancıdaki yönetici Nazmi Ilıcalıya selam verdi ve "Bakın genç kadınlar ne güzel işler yapıyor" dedi.

Zordu ama zoru başarmıştı bu 'Genç Kadın' girişimci.

Tülin Akın, Çiftçileri sanal ortamda alıcılarla buluşturan ve çiftçiler için farklı projelere de imza atan Tülin Akın, kurduğu Tarımsal Pazarlama Platformu'nda çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak tarımsal içerikler üretiyor ve bunları bilişim araçlarıyla çiftçilere ulaştırıyor.

www.tarimsalpazarlama.com üzerinden; tarım firmaları ve çiftçiler ücretsiz olarak tanıtım sayfası oluşturup, ürünlerinin satış ilanlarını, tarımsal haberlerini, fikirlerini ve ürün fotoğraflarını paylaşıp, tarımdaki yeniliklerden ve ürün fiyatlarından haberdar olmalarını sağlıyor. Alıcılar, almak istedikleri ürünü sistemden bularak üretici bilgilerini görüntüleyip site üzerinden iletişim kurabiliyorlar. Sitenin şu anda 200'ü yabancı olmak üzere 250 bine yakın üyesi bulunuyor, her gün en az 6 bin kişi ise siteyi ziyaret ediyor.

latformun bir diğer hizmeti de Vodafone Çiftçi Kulübü. Çiftçiler hiçbir ücret ödemeden cep telefonlarından Vodafone Çiftçi Kulübü'ne üye olduklarında, yaklaşan sel, yağmur gibi doğa olaylarının bilgisi, ürettikleri ürünün haldeki fiyatından, bakanlığın tarım alanındaki desteklerine kadar ihtiyaçları olan her türlü bilgi kısa mesajla telefonlarına geliyor.

Vodafone Çiftçi Kulübü'nde her gün sisteme üye olan 750 bin çiftçiye tarım ve hayvancılık ile ilgili bilgilendirici kısa mesajlar gönderiliyor.

Böylece Tülin Akın, Tarımsal Pazarlama Platformu ve Vodafone Çiftçi Kulübü aracılığıyla yaklaşık 1 milyon çiftçiye ulaşıyor.

Fark Yaratanlar Programı Hakkında

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar Programı ile Türkiye'de toplumsal gelişmeye katkıda bulunanların öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak insanlarda farkındalık yaratmak, daha duyarlı ve aktif vatandaş olmalarını teşvik ederek ilham vermeyi amaçlıyor.

Çiftçileri sanal ortamda alıcılarla buluşturan ve çiftçiler için farklı projelere de imza atan şirketimiz Sabancı Vakfı'nın yeni Fark Yaratan'ı olarak seçildi.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.