Twitter

ANİTA BORG INSTİTUTE ABIE SOSYAL ETKİ ÖDÜLÜ - 2012

Anita Borg Enstitüsü bilişim ve teknoloji kadınları için çalışan bir kuruluş olup, dünyadaki bilişim kadınlarını bir araya getirerek, bu yıl onlar için Grace Hopper bilişimci teknoloji kadınları ödül törenini düzenledi. Ödül törenine katılan Tarımsal Pazarlamanın kurucusu Tülin Akın kendi dalında sosyal etkileşim ödülünü alarak diğer ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Ödülünü teslim alan Tülin Akın heyecan dolu konuşmasının ardından yapmış olduğu projesiyle akıllara kazındı.

ABI (Anita Borg Institute) nedir?

Enstitü tarafından bir kariyer platformu kurulmuştur.ABI Kariyer Kurulu bilgisayar kariyerlerine başlayan veya devam eden, dünya genelinde kadınlar için bir kariyer sitesidir.Kariyer Kurulu önde gelen sekiz adet teknoloji şirketi tarafından yürütülmektedir. ABI işverenler ile birlikte iş kurmak ve kariyer yapmak isteyenleri bir araya getirmek için kurulmuş ideal bir organizasyondur.

Enstitü Kurumsal Ortaklıklar Başkan Yardımcısı Jody Mahoney:"Yaptığımız bu çalışmalar hayallerin işe dönüşmesi için kariyer hedefleri olan kadınlara rehberlik etme amacıyla kurduğumuz bir platformdur" şeklinde enstitüleri hakkında açıklama yapmıştır.

Kadın ve Teknoloji adına çalışmalar yapan Anita Borg Enstitüsü (ABI), Bilgisayar bilimcisi Anita Borg tarafından 1997 yılında kurularak 42 den fazla ülkeyle bağlantısı olan asla kar amacı gütmeyen sosyal bir kuruluştur.

Ayrıntılı bilgi için www.anitaborg.org

Tarımsal Pazarlama

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.