DÜNYA'NIN EN BAŞARILI GENÇ GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ 2013

Tarımsal Pazarlama Platformu Kurucusu Tülin Akın, Brezilya - Rio de Janerio Citibank Holl'de düzenlenen Dünyanın çeşitli ülkelerinden 3500 katılımcının hazır bulunduğu JCI-TOYP Ödül Töreninde "İş Dünyası Ekonomi ve/veya Girişimcilik" dalında Dünyanın en başarılı girişimcisi ödülünü JCI-TOYP Başkanı M/S Chiara Milani'nin elinden aldı. 

Tülin Akın, ülkenin her yanındaki kırsal toplumlarla görüşerek ve tarım fuarlarını gezerek çiftçilerle buluşup onların eksikleri hakkında bilgi sahibi olarak kendi analizlerini yürüttü. Online dünyayla bağlantı yoksunluğu yüzünden çiftçiler kolayca önlenebilir hastalıklar ve ayarlanabilir yetiştirme teknikleri karşısında ürünlerini kaybediyorlardı ve bazıları ürünlerini değerinin çok altındaki fiyatlardan satıyordu. Bu sıkıntılara çözüm oluştururken Akın, çiftçilerin ürünlerini koruma hakkında bilgilere ulaşması, pazarlaması ve yasalar hakkında bilgi edinebilmesi için Türkiye'nin Tarımla ilgili ilk e-öğrenme ve e-ticaret medyası olan tarimsalpazarlama.com web sitesini kurdu.

Tarımsal fuarlarda ve ziyaret ettiği köylerde yapılan tanıtımlar boyunca online kullanıcılar hızla 20.000'e kadar çoğalırken, Tarım sektörü içinden ve dışından sponsorların da destekleriyle, altyapısını tüm Türkiye'den 800.000 çiftçiye kadar genişletti.

Bu başarıların ardından gelen ödüllere bir yenisini daha ekleyen Tülin Akın, JCI - TOYP Dünyanın en başarılı girişimcisi ödülünü Rio de Janerio da aldığı için mutlu olduğunu dile getirirken Tüm Çiftçilere, Ailesine, Tarımsal Pazarlama Platformu ekibine ve destekleyen herkese çok teşekkür ettiğini belirtti.

 

Tarımsal Pazarlama

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.