Twitter

ASHOKA SOSYAL GİRİŞİMCİLİK AĞI ÖDÜLÜ - 2012

Çoğu katılımcının "katıldıkları en ilham verici etkinlik" olarak tanımladıkları gece Ashoka'nın Türkiye'de ve bölgede sosyal girişimciler ve sosyal değişim için güçlü bir platform inşa etme çabaları açısından bir dönüm noktası niteliğindeydi.
Geceye Ashoka Fellow olarak katılan Tarımsal Pazarlama platformunun kurucusu Tülin Akın, "Tam bir yıl önce aynı sahnede Türkiye'de 30, dünyada 3000 sosyal girişimciyi buluşturan Ashoka ağına katıldım.
 
Bana işimi, geçmişimi, nasıl biri olduğumu, gelecekte yapmak istediklerimi gözden geçirten yer yer zorlayan bir seçim sürecinden geçtim. İlham aldım ve verdim; Ashoka Fellowları, destekçileri, ağı ilginç insan ve fikirlerle dolu. Şimdi bende başkalarına destek oluyorum Ashoka ailesinin bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Gala Gecesi'nde Ashoka'nın önde gelen kamu ve özel sektör temsilcileri, sivil toplum liderleri, girişimciler, sanatçı ve akademisyenlerden oluşan 250'yi aşkın katılımcı ile birlikte Türkiye'den 3 sosyal girişimciyi küresel Ashoka ağına katmanın sevinç ve gururunu yaşarken Tülin Akın, bir yıl sonra başka bir sosyal girişimci olan Zafer Kirac'ı (CEZA İNFAZ SİSTEMİNDE SİVİL TOPLUM DERNEĞİ) bu sahneye çağırıp ona Ashoka adına hoş geldin demekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

Zafer Kıraç'la birlikte Ashoka Fellow olan "Gelecek Daha Net" platformu kurucusu Serra Titiz geleceğe umutla bakacak gençler için çalıştığını söyledi.

Gecede Ashoka Senyor Fellow olarak lanse edilen bir diğer kişi ise TEMA Vakfı nın kurucusu Hayrettin Karaca TEMA yı anlattığı videosuyla hem gülümsetti hem de duygulandırdı.

Gala Gecesi Galata Saltın muhteşem manzarası eşliğinde Kokteylle devam etti ve katılımcılar biribirleri ile tanışma fırsatı yakaladılar.

Ashoka Fellowlar arasında AKUT Kurucusu Nasuh Mahruki, KEDV Kurucusu Şengül Akçar, DAPHAN Kurucusu Nazmi Ilıcalı'da bulunmaktadır.

Tarımsal Pazarlama

Çiftçilerin hayatlarına dokunan yenilikçi ve sosyal projeler gerçekleştirmemiz.

Bunları hayatımızın amacı haline getirmemiz nedeni ile aldığımız Ashoka Fellow ünvanı.

Kurucumuz Tülin Akın

Türkiye'den diğer Ashoka Fellowlar; İbrahim Betil, Nasuh Mahruki, Bedriye Hülya, Ercan Tutal, Mustafa Sarı, Şehnaz Layıkel,Şengül Akçar, Tahir Dadak, Selma Demirelli, Halime Güner, Tülin Akın ve Ashoka çalışanları ile birlikte...

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.