Twitter

JCI YILIN EN BAŞARILI GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ - 2012

www.tarimsalpazarlama.com kurucusu Tülin Akın dünya genelinde 40 yaş altı sosyal girişimcilerin katıldığı bir yarışmada seçilmiş özel 10 kişi içerisinde yer alarak bir ödüle daha layık görüldü.

Çiftçileri sanal ortamda alıcılarla buluşturan ve çiftçiler için farklı projelere de imza atan Tarımsal Pazarlama Platformu'nun kurucusu Tülin Akın, Türkiye iş, ekonomik ve girişimci başarı kategorisinde 2013 JCI (Junior Chamber International- Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) tarafından Rio'da 8 Kasım'da düzenlenecek olan ödül törenine katılacak.

Tarımsal Pazarlama Platformu isimli internet sitesi (www.tarimsalpazarlama.com) üzerinden; tarım firmaları ve çiftçiler ücretsiz olarak tanıtım sayfası oluşturup, ürünlerinin satış ilanlarını, tarımsal haberlerini, fikirlerini ve ürün fotoğraflarını paylaşıp, tarımdaki yeniliklerden ve ürün fiyatlarından haberdar oluyorlar. Alıcılar, almak istedikleri ürünü sistemden bularak üretici bilgilerini görüntüleyip site üzerinden iletişim kurabiliyorlar. Sitenin şu anda 200'ü yabancı olmak üzere 250 bine yakın üyesi bulunuyor, her gün en az 6 bin kişi ise siteyi ziyaret ediyor.

Platformun bir diğer hizmeti de Çiftçi Kulübü. Çiftçiler hiçbir ücret ödemeden cep telefonlarından Çiftçi Kulübü'ne üye olduklarında, yaklaşan sel, yağmur gibi doğa olaylarının bilgisi, ürettikleri ürünün haldeki fiyatından, bakanlığın tarım alanındaki desteklerine kadar ihtiyaçları olan her türlü bilgi kısa mesajla telefonlarına geliyor.

Çiftçi Kulübü'nde her gün sisteme üye olan 750 bin çiftçiye tarım ve hayvancılık ile ilgili bilgilendirici kısa mesajlar gönderiliyor.

Böylece Tülin Akın, Tarımsal Pazarlama Platformu ve Çiftçi Kulübü aracılığıyla yaklaşık 1 milyon çiftçiye ulaşıyor.

TarımsalPazarlama.com

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.