YENİ TESİSİ VE ZEYTİN ELEME MAKİNELERİ İLE DESTEK!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, tarım sektöründe çiftçilerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Beyağaç ilçesinde hizmete aldığı modern Zeytin Üretim Tesisi'nin ardından, Kale ilçesindeki zeytin yetiştiricilerini sevindirecek adımlar attı.

Önceki gün, Beyağaç ilçesinde faaliyete geçirilen günlük 60 ton kapasiteli Zeytin Üretim Tesisi, bölgedeki tarım potansiyelini artırmayı hedefliyor. Ancak Denizli Büyükşehir Belediyesi, tarımın kalbinin attığı Kale ilçesindeki zeytin üreticilerini de unutmadı. Kale'nin Gölbaşı, İnceğiz ve Doğanköy mahallelerinde faaliyet gösteren zeytin yetiştiricilerine destek olmak adına, 3 adet 2 ton kapasiteli zeytin eleme makinesi sağlandı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale ilçe pazarında düzenlenen makine teslim törenine katılarak, zeytin eleme makinelerini inceledi. Başkan Zolan, yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar üreten insanlarımızın yanında olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Onlar bizim başımızın tacı. Tabii ki çiftçilikle uğraşan, üretimle uğraşan insanlarımızın işini kolaylaştırmak gerekiyor" dedi.

Zeytinlerin boylarına göre ayrılmasının önemine vurgu yapan Başkan Zolan, "Zeytin hangi amaçla kullanılacaksa o amaca uygun kullanım sağlamak anlamında boylama ve eleme ile ilgili çalışma yapılması gerekiyor. Üreticimizin bu ihtiyacını gidermek için 3 adet zeytin eleme makinesini Kale ilçemize veriyoruz. Zeytin üretiminin yoğun olduğu mahallerde bu boylama makinemiz, inşallah insanlarımızın işini kolaylaştıracak. Çiftçilerimize hayırlı olsun inşallah" şeklinde konuştu.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.