98 ÇİFTÇİYE YARI HİBELİ 18 TON BUĞDAY TOHUMU DAĞITILDI!

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinde, Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi (TAKEP) kapsamında gerçekleştirilen bir törenle, 98 çiftçiye yüzde 50 hibeli sertifikalı 18 ton 100 kilogram bayraktar cinsi ekmeklik buğday tohumu dağıtıldı. İlçe ve köylerindeki 724 dekar alanda ekilecek bu tohumlar, bölgenin tarım potansiyelini artırmayı hedefliyor.

Dağıtım törenine, Kaymakam İsmail Tosun, Belediye Başkanı Fatih Çalışkan, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Çümen, İlçe Jandarma Komutanı Alperen Korkut, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Istık, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Şen, İl Genel Meclisi Üyeleri Mustafa Şen ve İbrahim Kılıç ile birlikte 98 çiftçi de katıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Cihan Şen, törende yaptığı konuşmada, "TAKEP projesi çerçevesinde Tarım ve Orman Bakanlığından vatandaşlarımızın ön taleplerine göre 18 ton 100 kilogram bayraktar cinsi ekmeklik buğday ilçemize gelmiş ve aynı gün içinde vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır. Bu proje, ekilmeyen arazilerin değerlendirilmesini sağlayarak hem ülke ekonomisine hem de vatandaşlarımızın ekonomisine katkı sunacaktır. Yüzde 50 hibeli olarak dağıtılan buğday tohumu, kilogramı 7,5 TL'den çiftçilerimize ulaştırılarak verimli bir tarım sezonunun kapılarını aralıyor. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun" dedi.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.