Twitter

SEYYAR RÜZGAR TRİBÜNÜ İLE RÜZGARIN ENERJİSİNİ YANINIZDA TAŞIYIN

Yenilenebilir enerji kullanımı tüm dünyada yaygınlaşmaya ve pek çok sektörde de kullanılmaya devam ederken birçok insan için hala ulaşılabilir bir durumda değil.

 

 Rüzgâr enerjisini kullanmak, yüksek maliyetlerinden hariç dev rüzgâr türbinlerini yerleştirebilecek bir alan bulma ihtiyacı doğurmaktadır. ABD’de kurulan bir şirket olan Janulus, rüzgar enerjisi maliyetlerini düşürecek ve alan sorununu çözecek yeni ürünleri olan seyyar rüzgâr türbini ile rüzgar enerjisini tüm insanlığa ulaştıracak. Hareket hâlindeyken aracınızı durdurup, seyyar rüzgâr türbininizi açıp, elektrik ihtiyacınızı bu rüzgar tribünleri sayesinde giderebileceksiniz. Ya da doğada çalışırken veya kamp yaparken çantanızdan çıkarttığınız bir cihazla elektronik cihazlarınızı kolaylıkla şarj edebileceksiniz.

 Trinity ismi verilen seyyar rüzgar tribünleri, günümüzdeki elektrikli arabalarla aynı lityum iyon pillerle çalışıyor. Ürün dört ayrı boyda farklı enerji ihtiyaçlarına göre tasarlanarak; 50, 400, 1,000, 2,500 watt’lık modelleriyle sunuluyor. Sırt çantanızda taşıyabildiğiniz en küçük boyu bile akıllı cep telefonunuzu ortalama 3-4 kere şarj edebiliyor.

            

 En büyük modeli ise ev ihtiyaçları için hatta elektrikli araba şarjı için dahi kullanılabiliyor. Bu boy bir cihaz, bir priz yardımıyla karavan veya evin şebekesine dahil edilerek kullanılabiliyor. Kapasitelerinden bağımsız olarak, her boy seyyar rüzgar tribünü oldukça taşınabilir şekilde tasarlanmıştır. En büyük modeli ise araba bagajına sığabilecek şekilde katlanabilmektedir.

 

 Mobil cihazlar için özel olarak hazırlanan bir uygulama ile cihazları açıp kapatmak, ne kadar enerji ürettiğini gösteren istatistikleri görebilmekte mümkün. Bu program aynı zamanda ayar önerileri de sunarak, rüzgârın durumuna göre cihazı ayarlamayı da mümkün kılabiliyor.

  

 Seyyar rüzgar tribünün avantajları ise başlıca ; Montajı kolay, pilleri dayanıklı, düşük hızlı rüzgârda bile elektrik üretebiliyor, 50Watt’lık  modeli 369 dolar gibi uygun bir fiyatla satılıyor, hafif ve taşınabilir bir ürün olan Trinity, 650 gr’dan başlıyor. En büyük boyu ise 19 kg ağırlığında. En güçlü modeli de ev için elektrik üretebiliyor ve fazla enerjiyi depolayabiliyor. Mobil cihazlarla kolaylıkla kumanda edilebiliyor.

 Hafif, ergonomik, ekonomik, güvenilir ve temiz enerjiyi seyyar şekilde sağlayan devrimsel ürün Trinity, yenilebilir enerjide gelecek vadediyor.

 

                                                                                                                                              Hayal Senem Sayan

 

       

                                                                                                                            

Janulus
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.