Twitter

KOMŞU`DA KRİZ DURULMUYOR

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da protesto gösterileri birbirini izliyor. Bu kez çiftçiler başkent Atina sokaklarındaydı. Meclis önüne yürüyen 2000 kadar çiftçi hükümeti ve kemer sıkma önlemlerini protesto etti.

"Durumumuz giderek kötüleşiyor. Ailelerimize bakamıyoruz. Her şey pahalanıyor. Vergiler artıyor, maliyetler yükseliyor."

"Bu bir dram. Yalnızca tekeller, dev firmalar karlarını büyütüyor ve küçükleri yok ediyor. Hükümetten kararlarını geri almasını istiyoruz, çünkü artık dayanamıyoruz."

Protesto gösterisinde çiftçilere öğrencilerin de katıldığı görülüyordu:
"Benim için nasıl bir gelecek öngördüklerini anlıyorum ve bugün güçleri birleştirerek mücadeleye hazırlanmak için buradayım."

Protestoları başından sonuna izleyen euronews Atina muhabiri Giannisis Stamatis ülkede tansiyonun yakın vadede düşecek durumda olmadığını aktarıyor:

"Çiftçilerin tepkileri hükümetin son zamanlarda karşı karşıya olduğu çok sayıda zorluktan yanlızca biri. Maaşların düştüğü, buna karşılık vergilerin ağırlaştığı ve 7 yıldır devam eden süreç sonucunda Yunan halkı sesini daha da yükseltmeye hazırlanıyor."

Euronews
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK