Twitter

KARACABEY`DE SÜT VE BESİ HAYVANCILIĞI ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Karacabey ilçesinde düzenlenen "Süt ve Besi Hayvancılığı Çalıştayı", farklı üniversitelerden 7 meslek yüksek okulunda Süt ve Besi Hayvancılığı Programında öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla başladı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga Meslek Yüksekokulu Süt ve Besi Hayvancılığı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Songül Şentürklü, etkinlikte yaptığı konuşmada, çalıştayda Türkiye'nin hayvancılık politikasına katkı sağlayacak fikirler çıkacağına inandığını söyledi.

Şentürklü, ülke için önemli olan hayvancılık sektörünün gelişimi adına faaliyete geçirilen Süt ve Besi Hayvan Yetiştiriciliği Programlarının tanıtımı, etki alanının artırılması, bölümün yaygınlaştırılması bakımından çalıştayın önemli olduğunu ifade etti.

Dicle Üniversitesi Tarım Meslek Yüksekokulu Süt ve Besi Hayvancılığı Programı Öğretim Görevlisi Ahmet Çelik ise şunları kaydetti:

"Ülkemizin olmazsa olmazları arasında yer alan hayvancılık sektörünün, ülkemizin geleceği gençlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından değerlendiriliyor olması, hayvancılık sektörüne yeni bir soluk katacaktır. Ülkemizdeki hayvancılık sektörünün gelişimi açısından konvensiyonel hayvancılık ve küçük aile işletmelerinin gelişimi orantılı olarak sürdürülebilmelidir. Sektörle ilgili ara eleman ihtiyacının giderilmesi işletmeciler, yatırımcılar açısından önem arz etmektedir. Bu nedenle hayvancılığa ciddi yatırımlar yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Süt ve Besi Hayvancılığı Bölümlerinin gelişimi için destekleri önem arz etmektedir."

Çalıştay, yarın sonuç raporunun açıklanmasıyla sona erecek.

Haberler.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.