Twitter

KOP`DAN HAYVAN ÜRETİCİLERİNE HİBE DESTEK

Yozgat Valiliği, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu yeni ahır veya ağıl inşaatı yatırımına yüzde 50 hibe destek verileceğini duyurdu.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre Yozgat, 8 Haziran 2016 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile KOP kapsamına alındığı bildirildi.

KOP kapsamında büyükbaş işletmelerde ahır, gübre sıyırıcı, gübre çukuru, yem deposu, silaj çukuru, süt sağım odası ve soğutma sistem odası inşaatları veya bunlardan herhangi biri, küçükbaş işletmelerde ise ağıl, yem deposu ve yıkama ünitesi inşaatları veya bunlardan herhangi biri hibe desteği kapsamına alındığı kaydedildi.

Proje tutarı büyükbaş için 60 bin ile 294 bin , küçükbaş için 50 bin ile 100 bin lira arasında olacağı belirtildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Bu tutarların yüzde 50'sine hibe desteği verilecek. Yatırıma alınan projeler bir yılda tamamlanacak. Başvuru tarihinden en az bir yıl önce Bakanlık Türkvet veri tabanına veya koyun keçi kayıt sistemine kayıtlı olan ve başvuru tarihinde en az 10, en fazla 49 baş anaç sığır veya en az 100, en fazla 200 baş anaç koyun-keçi kapasiteli aktif işletmesi olan gerçek ve tüzel kişiler başvuru yapabilecek. Başvurular 31 Mart 2017 tarihine kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne yapılacak."

Milliyet
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK