Twitter

HİNDİLER EL YAKIYOR

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde yıl başı öncesi hindiler pazar yerinde görücüye çıktı. 8-17 kiloluk hindiler 80 ile 150 Lira arası fiyata satılıyor.

Bayramiç'te yeni yıla sayılı günler kala köylüler yetiştirdikleri hindileri pazara çıkardı. Uzun yıllardır hindi yetiştiriciliği yapan Tevfik Kaya, "Yıllardır küçük çapta hindi yetiştiriciliği yapıyorum. Bu yıl 50 hindi yetiştirdim. Hindilerimi tamamen doğal ortamda mısır ve benzeri yiyeceklerle besliyorum. Kendi arazimin içine yaptığım barınakta gezinerek besleniyorlar. Büyük çapta gelir elde edemesem de aile bütçeme katkı sağlıyor" dedi.

Yetiştirdiği 50 hindiden 30 tanesini perakende olarak 80 ila 150 TL fiyatla sattığını, kalanlarını da pazarda satmaya geldiğini anlatan Kaya "Hindi eti diğer etlere nazaran daha lezzetlidir. Eğer hayvanlar kırda rahatça dolaşarak beslenirse tadına doyum olmaz" diye konuştu.

Zeytinli köyü halkından Barış Becere ise, "Kendi et ve yumurta ihtiyacımızı karşılamak için baktığımız tavuk ve horozların bir kısmını yıl başı öncesi pazara getirerek satmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 2 kilo ağırlığındaki horoz ve tavukları 15 -20 liraya, ördek ve kazları ise 30 ile 40 liraya satıyoruz" dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.