Twitter

HAYVANLARDA HASTALIK KALMADI

Ziraat Odası Başkanı İslam Yıldırım, Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüklerinin yaptığı çalışmalar sayesinde hayvanlarda hiçbir hastalık kalmadığını duyurdu.

Geçen yıl Kurban Bayramı'nda yaşanan bazı hastalıklar yüzünden Erzurum'da sevkiyatlar durdurulmuş ve karantinaya alınmıştı. Bu durum hem Erzurum ekonomisine, hem de üreticiyi olumsuz etkilemişti. Gıda Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlükleri bu yıl bahar döneminde yoğun çalışmalar yaparak Erzurum hayvancılığını hastalıklardan arındırdı. Hemen hemen her alanda aşılama ve bilgilendirme çalışmalarıyla Erzurum'un Kurban Bayramı'na sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağladı.

Erzurum'un bu yılki düzenin yerinde ve uygun olduğunu aktaran Ziraat Odası Başkanı İslam Yıldırım, "Bu yıl bahar aylarında çok ciddi manada hastalıklarla karşılaşıldı. Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlükleri hastalıkların üzerine giderek, aşılamalarını yaparak ve vatandaşları bilgilendirerek hastalıklar asgari seviyeye indirmeyi başardı. Şuanda şükürler olsun ki piyasada herhangi bir hastalık sıkıntısı yok. Şap, çiçek, LYS, Brusella ve karma aşıları yapılmış durumdalar. Şöyle ki şehir dışına zaten aşıları yapılmamışsa sevkiyatı yapılmıyor. Hayvanların kimliğinde de bu bilgiler vardır. Bu yöntemle hiçbir sıkıntı kalmadı. Bu durum üreticileri çok mutlu etti. Hayvanlarımız olması gereken fiyatlardan satışları gerçekleştiriliyor. İnşallah bundan sonra da bir sıkıntı çıkmaz." dedi.

Erzurum Gazetesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.