Twitter

HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ ÖDENİYOR!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Van'ı küçükbaş hayvancılığın merkezi olarak tanımlayarak, "Anaç koyun, keçi desteği ve sürü yenileme desteği başta olmak üzere birçok alanda toplam 3 milyar 870 milyon liralık hayvancılık destekleme ödemelerini bu cuma günü saat 18.00'den itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmış olacağız." dedi.

Van'a ziyarette bulunan Yumaklı, Van Valiliği'ni ziyaret ederek, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı'dan kentin yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yumaklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin üretim ve üretici odaklı bir vizyonla yola çıktığını belirterek, "Kuzeyden güneye, doğudan batıya tüm illere ziyaretlerde bulunuyoruz." dedi.

Van'ı ziyaretlerinin tarımsal üretim açısından önemli olduğunu belirten Yumaklı, "Son 21 yılda Van'da uyguladığımız politikalarla güçlü bir tarımsal alt yapı oluşturduk. Yaklaşık 38,4 milyar lira yatırım ve desteklerle bu alt yapıyı sağladık." şeklinde konuştu.

Van'da bitkisel üretimin 7 kat, süt üretiminin yüzde 133, tarımsal hasılanın da son 21 yılda 19 kat arttığını vurgulayan Yumaklı, Van'ın potansiyelini geliştirmek için desteklerin devam edeceğini belirtti.

Yumaklı, son dönemde tarım ve tarımsal üretimle ilgili devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldığını ifade ederek, "Ülkedeki bütün yetiştiricilerin daha verimli, kaliteli ve üretken olabilmeleri adına hayvancılık desteklerini yeniden revize ettik." dedi.

Van'dan bir müjde vermek istediğini dile getiren Yumaklı, "Anaç koyun, keçi desteği ve sürü yenileme desteği başta olmak üzere birçok alanda toplam 3 milyar 870 milyon liralık hayvancılık destekleme ödemelerini bu cuma günü saat 18.00'den itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmış olacağız. Tüm üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun." şeklinde konuştu.

Yumaklı, ayrıca Van'a ilişkin iki müjdesi daha olduğunu belirterek, "Van-Çaldıran Çubuklu Barajı ve Sulaması Projesi'nin ihalesini yapmıştık. Barajın inşasına başlayacağız ve 50 bin dekarlık sulama alanını hizmete alacağız." açıklamasında bulundu.

Bakan Yumaklı, Van merkezi ve ilçelerinde 215 milyon lira maliyetli 11 taşkın koruma projesini 2024 yılı yatırım programına aldıklarını ifade ederek, "Güçlü Türkiye'nin yolu güçlü tarımdan geçer. Bu yönde üretim yapan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum." dedi.

tarim.gov.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.