ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE ALTIN FIRSAT: 2024 HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI AÇILDI!

Türkiye genelinde, kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlü vatandaşlara yönelik 2024 yılı hibe desteği projesi için başvuruların başladığı duyuruldu. Proje kapsamında engelli ve eski hükümlülerin, iş kurma projelerini hayata geçirmelerine destek sağlanacak.

Proje detaylarına göre, engelli ve eski hükümlü girişimcilerin, kendi işlerini kurmak için düşündükleri projeleri hazırlayarak başvuruda bulunmaları gerekiyor. Hazırlanan projeler, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından değerlendirilecek.

Komisyon değerlendirmesi sonucunda kaynak tahsisine karar verilen projelerde, başvuru sahibi engelli girişimci adaylarına 150 bin TL, eski hükümlü girişimci adaylarına ise 110 bin TL'ye kadar hibe desteği sağlanabilecek.

2024 yılı birinci dönemine ait başvurular, 15 Aralık 2023 tarihine kadar e-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek. Proje başvuruları elden veya posta yoluyla kabul edilmeyecek.

Proje sayesinde, engelli ve eski hükümlü vatandaşlar, kendi işlerini kurma hayallerine destek bulacakları gibi, toplum içinde daha aktif bir rol oynama fırsatı elde edecekler. Bu destekle, potansiyel girişimcilerin iş dünyasına katılımı teşvik edilerek ekonomik kalkınma sürecine olumlu katkılar sağlanması hedefleniyor.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.