TFI TAB GIDA YATIRIMLARI`NA AİT ATAKEY, SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM STANDARDINDA EN YÜKSEK PUANI ALDI

TFI TAB Gıda Yatırımları'nın bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye'nin önde gelen patates işleyicilerinden Atakey, uluslararası geçerliliğe sahip Farm Sustainability Assessment (FSA) standardında dikkat çeken bir başarı elde etti. SAI (Sustainable Agriculture Initiative / Sürdürülebilir Tarım Girişimi) platformu tarafından geliştirilen FSA standardına uygun olarak gerçekleştirdiği tohumluk patates tarım faaliyetlerinde en yüksek skoru elde etti.

FSA standardı, SAI tarafından geliştirilen uluslararası bir sürdürülebilir tarım standardıdır ve çevresel, ekonomik ve sosyal etkileri değerlendirerek sürdürülebilir tarım uygulamalarını teşvik etmeyi amaçlar. Atakey, bu standart doğrultusunda gerçekleştirdiği tarım faaliyetlerini kapsamlı bir şekilde denetleyerek, bitki materyal seçimi, toprak yönetimi, besin yönetimi, bitki koruma ürünlerinin seçimi ve uygulanması, su yönetimi, biyoçeşitliliğin korunması, emisyon hesaplamaları, ve uygun çalışma koşulları gibi unsurlarda tam uyumluluk göstererek "Altın" belgeyi almaya hak kazandı.

Atakey'in "Altın" belgesi, şirketin sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımını ön plana çıkararak, çevresel etkileri en aza indirgeme ve toplumsal fayda sağlama konusundaki kararlılığını gösteriyor. Bu başarı, Atakey'in sürdürülebilir tarım konusundaki liderliğini vurgularken, gelecek nesillere daha sürdürülebilir bir tarım modeli sunma hedefine olan bağlılığını ortaya koyuyor. "Altın" belge, Atakey'in sürdürülebilirlik odaklı yaklaşımını üç yıl boyunca resmi olarak taçlandırıyor.

ekonomim.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.