HOPALI BALIKÇILAR, SEZONUN SON BÜYÜK HAMSİ AVINDA ZAFER KAZANDI

Gürcistan karasularında uzun bir süre konaklayan hamsi, Türk karasularına geri dönerek Hopalı balıkçıları sevince boğdu. Sezonun son büyük hamsi avını gerçekleştiren balıkçılar, tonlarca hamsi ile limana dönmenin mutluluğunu yaşadı.

Hamsi avı sezonunun sonlarına yaklaşırken, Batı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarından Gürcistan'a geçen hamsi, şu günlerde tekrar Türk sularına geri döndü. Bu dönüş, balıkçıların yüzlerini güldürdü ve bir kez daha bereketli bir av sezonu geçirdiklerini gösterdi. Tekneleri dolup taşan hamsi ile birlikte, balıkçılar sezonun zorluklarına karşı verdiği mücadele sonrasında derin bir nefes aldı.

Balıkçılar, teknenin hamsi ile dolmasıyla birlikte yaşadıkları stresin ortadan kalktığını belirterek, müşterilere taze hamsi sunmanın memnuniyetini dile getirdi. Hamsi sezonunun sonuna yaklaşıldığı bir dönemde, Gürcistan'dan sularımıza geri dönen hamsinin tekrar bolluk getirmesi, balıkçıları sevindiren bir gelişme oldu.

Tekne Kaptanı Vedat Soylu, son bir ay içinde birkaç kez hamsinin Gürcistan'dan geri döndüğünü belirterek, "22 kişilik çalışma arkadaşımla hamsi sezonunun sonuna yaklaştık. Bu yıl hamsi sezonu bereketli geçti. Sezonun sonuna doğru hamside azalma vardı. Son bir haftadır ise Gürcistan'dan sularımıza geri döndü, yüzlerimizi güldürdü" şeklinde konuştu. Hamsi avının bu seneki bolluğu, balıkçıları ve tüketicileri sevindirirken, yerel ekonomiye de olumlu katkı sağladı.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.