Uygulama
Twitter

YOZGAT`TA KIRSALA HİBE DESTEKLİ MODERN YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Kırsal Kalkınma Yatırımlarına verdiği desteklerle, çiftçiler modern tesislere kavuşuyor.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ziyaattin Özdemir, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında 9. Etap Ekonomik Yatırım projelerinden ve 985 bin 522 TL hibe desteği alarak yapılan Tohum İşleme ve Paketleme tesisini gezip görevlilerden bilgi aldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kırsal alana verdiği desteklerde üreticilerin modern tesislere kavuştuğunu belirterek, "Bu yatırımlar ilimizin tarımla birlikte tarıma dayalı sanayinin de gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Bugün burada bakanlığımızın verdiği destekle tamamlanan tohum eleme tesisini gezdik. Tesisimiz yatırımcımıza ilimize hayırlı olsun. İnşallah bu yatırımlar diğer vatandaşlarımıza da bakanlığımız hibelerinden daha fazla yararlanma konusunda örnek olacaktır. Ayrıca Sertifikalı tohum kullanımı kaliteli ürün elde etmek için de çok önemlidir. Bu tesisimiz bölge çiftçimize de sertifikalı tohum sağlama konusunda da büyük fayda sağlayacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.

Yatırımcı İbrahim Bulut ise tesisin yapımı için sağlanan hibe desteği ve projenin yürütülmesi aşamasında gösterilen ilgiden dolayı Özdemir'e teşekkür ederek, "Bu tesisimiz yöre çiftçisine hizmet etmek ve kaliteli tohumluk üretimine katkı sağlayacaktır. Sertifikalı tohumluk üretimi için de gerekli girişimde bulunacağız" dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK