Uygulama
Twitter

VODAFONE AKILLI KÖY, İLGİ ODAĞI OLMAYA DEVAM EDİYOR

Geleneksel tarım yöntemlerini teknoloji ile buluşturan Vodafone Akıllı Köy ilgi odağı olmaya devam ediyor.

İleri tarım teknolojileri ve Nesnelerin İnterneti (loT) uygulamalarını ilk kez aile çiftçiliği ile buluşturan üreticilerden kamuya, öğrencilerden tarım firmalarına kadar birçok kesimden ziyaretçiyi ağırlayan Vodafone Akıllı Köy' ü, İzmir Kemalpaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kemalpaşa Ziraat Odası ziyaret etti. Kemalpaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Bal, Kemalpaşa İlçe Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Oray'a, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ziraat Odası personelleri ve çiftçiler eşlik etti.

Bitkisel üretim alanları, hayvancılık çözümleri, teknoloji ve verimlilik çözümleri ve eğitim ve sosyal yaşam alanlarına yönelik çalışmaların yapıldığı üretimin verimini bilgi ve iletişim teknolojileri ile artırmayı hedefleyen Vodafone Akıllı Köy'ün sunumu yapıldı. Sunumu gerçekleştiren Tarımsal Teknolojiler Bölüm Başkanı Orhan Kurt, dijital dönüşüm ile sürdürülebilir kırsal kalkınma hedefiyle yola çıktıklarını ve bu projenin domino etkisiyle diğer köylere dijitalleşmenin yayılmasını sağlayıp çiftçiliği daha çok tercih edilen bir meslek haline getirmek için çalıştıklarını belirtti.

Su tüketiminde büyük verimlilik sağlayan akıllı sulama sistemi, modern meyvecilik alanı,  uçtan uca bitki besleme ürünleri, bitkisel üretim alanı, meteoroloji istasyonu, taze yeşil ot tesisi, tarım ekipmanları, malçlı yetiştiricilik, akıllı mera ile toplu sağım ve süt soğutma tesisi gezen ziyaretçilere,  Vodafone Akıllı Köy iş ortaklarının katkılarıyla yapılan çalışmalar hakkında yerinde bilgiler verildi. Kemalpaşa İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali bal, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Oray teknik saha gezintisinin ardından, kendilerine armağan edilen zeytin fidanlarına isimlerinin yazılı olduğu kartı taktı.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK