Uygulama
Twitter

ÜRDÜN TARIM MAKİNELERİ İTHAL EDECEK

Ürdün'de aracı olan firma müşterilerinin isteği üzerine Türkiye'den yonca biçme, kurutma ve balyalama makineleri satın almak istiyor.

Yeni yüzyılın en büyük sorunlarından birisi, giderek artan dünya nüfusunun gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Arazi büyüklüklerinin artmadığı hatta azalaldığı, su kaynaklarının giderek tükendiği bu senaryoda, öngörülen tek çıkar yol tarımda verimi arttırmaktır. Verim arttırmayı sağlamanın yolları ise yüksek verimli ve daha dayanıklı ürün çeşitlerinin geliştirilmesi ile iç gücü, zaman ve üretim maliyetlerinden tasarruf etmeye olanak sağlayan mekanizasyon uygulamalarıdır.

Bununla birlikte, bu işlemlerin; Kullanım etkinliğini arttırarak en az kaynak ve girdi tüketimiyle, verimliliği arttırarak olabildiğince düşük maliyetlerle,  doğaya en az müdahale ve en az çevre hasarıyla, olabildiğince kısa süreli ve az sayıdaki işlemlerle, iklim koşullarından olabildiğince bağımsız kalacak çekilde yapılması gerekmektedir. Bu durumda, alışılagelmiç üretim teknikleri ve bunlara ait araçların terk edilerek, çağdaş üretim teknolojilerine geçilmesi ve bunlara uygun araçların kullanılması, çiftçiler başta olmak üzere, talepleri giderek artan Dünya nüfusunun tek çözümüdür.

Ürdün'de aracı olan firma müşterilerinin isteği üzerine Türkiye'den yonca biçme, kurutma ve balyalama makineleri satın almak istemektedir. Firmayla aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

http://turkishexporter.net/en-US/Leads/327316_green-alfalfa-mower-dryer-and-baler-machine-needed-in-jordan

Dünya
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK