Uygulama
Twitter

ULUSAL KURTULUŞ`UN TEMELERİNİN ATILDIĞI YERDE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İzmir İktisat Kongresi'nde söylediği"Siyasi, askerî zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa kazanılan zaferler kalıcı olmaz" sözü bir kez daha vücut buldu. milli Mücadele'nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi'nin Yüzüncü Yılında bu kez ekonomik zafer için Orta Anadolu Ekonomik Forumu düzenlendi.

Milli Mücadelenin Yüzüncü Yılı etkinlikleri kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın destekleriyle düzenlenen  Orta Anadolu Ekonomik Forumu  iki gün sürecek. İlk gün Türkiye'nin yeni sanayileşme ve tarım stratejejilerinin ele alınacağı bir dizi oturum tertiplenirken, ikinci gün ise Anadolu'nun beklenen ekonomik sıçramayı yapması için yapılması gerekenler uzmanların katıldığı farklı oturumlarda ele alınacak.

TÜLİN AKIN'DA DENEYİM, BİRİKİM VE GÖZLEMLERİNİ AKTARACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' daikinci günü kapanış oturumunda önemli mesajlar vereceği Orta Anadolu Ekonomik Forumu'nun önemli konu başlıklarından biri de Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımı ile gerçekleşecek  "Tarım ve Hayvancılıkta Atılım Modeli nasıl Kurulacak" oturumu olacak. Tabit Akıllı Tarım Teknolojileri Kurucu Ortağı Tülmin Akın'da Tarımda finansman modelleri, kredilendirme, risk analizleri, Tarımda verimlilik ve kalite yönetimi, İnovasyon ve akıllı tarım politikaları ile verimlilik nasıl artırılabilinir?  Akıllı Tarım ile toprak ve su kaynaklarının sürdürülebilir kullanımı, Hayvancılık endüstrisinde yeni modeller , Tohum ıslahı, gübre, zirai ilaçlama, Sözleşmeli Üretim modeli , Tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi konu başlıklarının ele alınacağı oturumda geçmişten bugüne yapılan çalışmalar ve gelecekte yapılması gerekenlere ışık tutuacak. 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK