TARIM VE KARİYER SEKTÖRÜ DENİZLİ`DE BULUŞTU: BAŞKAN ZOLAN`DAN TARIMIN ÖNEMİ

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Ege'nin iki önemli fuarına ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Denizli'nin fuarlar şehri olması için bir dizi etkinlik ve fuar organizasyonu düzenlediklerini vurguladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Ege Kariyer Fuarı (EGEKAF) 2014 ve tarım fuarına aynı gün ev sahipliği yaptıklarını belirten Başkan Zolan, kentin adının fuarlarla özdeşleştiğini ifade etti. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen EGEKAF ve tarım fuarı, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle aynı gün ziyaretçilere kapılarını açtı. EGEKAF'ın ardından tarım fuarının açılışına katılan Başkan Zolan, Denizli'nin tarım ve hayvancılık konusunda büyük potansiyele sahip olduğunu belirterek, "Denizli, sanayi ve ticarette olduğu gibi tarımda da önemli bir konuma geldi" dedi. Başkan Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığı desteklemek adına lisanslı depoculuk, ceviz fidanı, tarım makinaları, tohum gibi 50'den fazla proje hayata geçirdiklerini ifade ederek, "Bu projeleri, şehrimizde sürdürülebilir tarım ve hayvancılık yapılması, üreticilerimizin daha fazla üretim yapmaları ve kazanmaları amacıyla gerçekleştirdik" diye konuştu.

Fuarlar Çok Önemli

Başkan Zolan, fuarların büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Bugün şehrimiz, EGEKAF 2024 ve tarım fuarı olmak üzere iki büyük etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Ege'yi kapsayan binlerce genç, üretici ve sektör temsilcisinin katıldığı fuarların Denizli'de gerçekleşmesi çok değerlidir" dedi. Denizli'nin fuarlar şehri olması için çeşitli etkinlikler ve fuar organizasyonları düzenlediklerini belirten Başkan Zolan, belediyecilik hizmetlerinin önemli olduğunu ancak bu tür etkinliklerin şehre kazandırılması ve insanların ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini vurguladı. Başkan Zolan, fuara katılanlara teşekkür ederek, "Bu alanda çok zenginiz. Herkes en iyisini, en güzelini yapmak için çaba gösteriyor. Emek veren herkese teşekkür ediyor, fuarımızın şehrimize güzellikler getirmesini, üretimi artırma noktasında katkı sağlamasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Başkan Osman Zolan, Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ve beraberindekilerle birlikte fuarı gezdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tarım ve hayvancılığı destekleme çalışmalarının anlatıldığı standı da ziyaret eden protokol üyeleri, bir süre fuarı gezerek vatandaşlara ve işletmelere "hayırlı fuarlar" diledi.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.