İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KIRSAL KALKINMA PROJESİ İLE 73 ÜRETİCİYE 267 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAĞITTI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsalda gelir getirici faaliyetleri artırmak amacıyla Menderes'te uygulanan proje kapsamında 73 üreticiye 267 küçükbaş hayvan dağıttı. Dağıtım töreninde, Başkan Tunç Soyer, İzmirli çiftçilere 2024 yılı süt alım fiyatlarının yüzde 76 artırıldığını müjdeledi. Keçi sütü litre fiyatı 30, koyun sütü ise 37 lira olarak belirlendi.

Başkan Soyer, törende yaptığı konuşmada, "İzmir Tarımı hareketimiz bir Cumhuriyet devrimidir" diyerek, kırsal kalkınma projelerinin devam edeceğini vurguladı. Başkan, ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçilere sağladığı desteklerle ilgili detayları paylaştı.

Projenin bir diğer ayağını oluşturan "Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi" programı kapsamında Menderes'te 73 üreticiye 267 küçükbaş hayvan dağıtıldı. Başkan Tunç Soyer, projenin başarısının çiftçi ile kentli arasında güçlü bir dayanışma olduğunu gösterdiğini belirtti.

Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2024 yılı süt alım fiyatlarını yüzde 76 artırarak keçi sütünü 30, koyun sütünü 37 lira olarak belirlediklerini ifade etti. Bu adımın, İzmir Tarımı hareketinin bir parçası olarak kırsal ekonominin güçlenmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Törende konuşan diğer katılımcılar da İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteklerinden memnuniyetlerini dile getirerek, kırsalda gerçekleştirilen bu kalkınma projelerinin önemini vurguladılar.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.