Twitter

TARIM HAVZALARININ BELİRLENMESİNDE DEĞİŞİKLİK

Tarımsal üretimin kendi ekolojisine uygun alanlarda yoğunlaşması, desteklenmesi, entegre şekilde yürütülmesi ve tarım envanterinin hazırlanması amacıyla her ilçe sınırları içinde kalan alan, ayrı bir tarım havzası olarak belirlendi.

Tarımsal üretimin kendi ekolojisine uygun alanlarda yoğunlaşması, desteklenmesi, örgütlenmesi, ihtisaslaşması, entegre şekilde yürütülmesi ve tarım envanterinin hazırlanması amacıyla her ilçe sınırları içinde kalan alan, ayrı bir tarım havzası olarak tespit edildi.

Bakanlar Kurulu'nun Türkiye Tarım Havzalarının Belirlenmesine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, tarımsal üretimin kendi ekolojisine uygun alanlarda yoğunlaşması, desteklenmesi, örgütlenmesi, ihtisaslaşması, entegre bir şekilde yürütülmesi ve tarım envanterinin hazırlanması amacıyla her ilçe sınırları içinde kalan alan, ayrı bir tarım havzası olarak belirlendi.

Aynı karara geçici bir madde eklendi. Bu maddeye göre, "2015 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar" ve "2016 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karar"ın ilgili maddeleri kapsamında sürdürülen tarımsal desteklemeye ilişkin iş ve işlemler, 31 Aralık 2018 tarihine kadar tamamlanacak.

Tarımsal Pazarlama
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK