Uygulama
Twitter

SÜT SAĞMA MAKİNELERİ ARTIK DAHA HİJYENİK

Manisa'da 2 bin 100 üyesi bulunan Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanlığı, şimdiye kadar sıcak su ile temizliği yapılan süt sağma makinelerinin temizliğinde kullanılmak üzere üyelerine ücretsiz olarak temizleme ürünü dağıttı.

Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal ve yönetim kurulu üyesi Hüseyin Gökgöz, Kula'ya bağlı mahallelerde süt üreticilerini ziyaret ederek, süt sağma makinelerinin temizlenmesinde kullanılan ürünü ücretsiz olarak dağıttılar.

Dağıttıkları ürünle süt sağma makinelerinin daha iyi temizlenmesi ve süt sağımında daha hijyenik bir ortamda süt sağımının gerçekleştirilmesi için proje başlattıklarını belirten Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal, "Başlattığımız proje ile, bölgemizde hayvancılığın çok yoğun olması ve buna bağlı olarak da Kula Bölgemiz süt üretiminde söz sahibidir. Bizde bu işin bilincindeyiz. Sağılan sütlerin daha hijyen bir şekilde kalitesini düşürmeden süt toplayıcılarına ulaştırmak istiyoruz. Bunun için bu projeyi başlattık. Bugün itibariyle yaklaşık 2 bin 100 birlik üyemiz bulunmaktadır. Biz bu üyelerimizin tamamına bu hijyenik ürünü bir defaya mahsus olarak ücretsiz olarak dağıtıyoruz ve dağıtırken de üreticilerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz." dedi.

Süt üreticisi Ahmet Zeybek de, "Bugüne kadar süt sağma makinelerimizi sıcak su ile yıkayarak temizlik yapmaya çalışıyorduk. Başkanımızın bu hazırlamış olduğu proje ile makinelerimizi bu ürünle temizleyerek hem hijyeni sağlamış olacağız hem de üretilen sütün kalitesinde düşüklük meydana gelmeyecek. Bu projeyi hazırladıklarından dolayı birlik başkanımız Harun Uysal ve ekibine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Diğer bir üretici Kudret Efeoğlu ise, "Yapılan bu projeyi üreticiler olarak destekliyoruz. Ben kendi işletmemde bu malzemeleri dışarıdan alarak kullanıyordum. Başkanımızın bizleri ziyaret ederek böyle bir çalışmadan haberdar etmesi sonrasında dışarıdan aldığımız bu ürünleri bundan sonra kendi birliğimizden alarak kullanmaya devam edeceğiz. Başkanımızın ve ekibinin başlattığı bu projeye üreticiler olarak teşekkür ediyoruz." dedi.

İHA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK