Uygulama
Twitter

OTOMOBİL YAKITIYLA UÇABİLEN TARIM UÇAĞI TANITILDI

Amerika kıtasında faaliyetlerini sürdüren Brezilyalı Embraer firması, Ipanema 203 isimli tarım uçağını tanıttı.

Amerika kıtasında faaliyetlerini sürdüren Brezilyalı Embraer firması, Ipanema 203 isimli tarım uçağını tanıttı. Argishow havacılık fuarında yoğun ilgi gören uçak, Milli Sivil Havacılık Dairesi'nden uçuş sertifikasını aldı ve müşterilerin beğenisine sunuldu.

Önceki modellere göre yüzde 20 daha fazla kapsama alanı sağlayan ve iki metre daha fazla kanat aralığı bulunan Ipenama 203, seri olarak üretilen ilk uçak olma özelliğini taşıyor. İç hacmi, taşıma kapasitesi ve püskürtme özellikleri geliştirilen uçakta, otomobillerde kullanılan yakıtlar kullanılabiliniyor. Geniş arazileri bulunan ve dünyanın en büyük tarım ülkelerinden biri olan Brezilya’da, tarım uçaklarının önemi oldukça büyük.

Brezilya'da havacılık ve uzay sanayiinde faaliyet gösteren 350 civarında şirket bulunuyor. 1969 yılında kurulan Embraer firması, bugüne kadar 40'tan fazla ülkeye 5 binin üzerinde uçak teslimi gerçekleştirdi.

Ipenema 203’ün kanat uzunluğu 13, maksimum yüksekliği 2.43 metre, uçağın uzunluğu ise 8 metre. Pervane çapı 2.18 metre olan tarım uçağı, 1050 litre hazne kapasitesine sahip.

Son Dakika
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK