Uygulama
Twitter

KAYSERİLİ ÇİFTÇİYE 68 MİLYON TL HİBE DESTEĞİ

Kayseri'de, kırsal kalkınma destekleri kapsamında 2006-2019 yılları arasında 2 bin 653 üreticiye, 68 milyon liralık hibe ödemesi yapıldı.

Kayseri Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü İbrahim Acar, 2006 yılında başlayan desteklerin çiftçilere olumlu katkısının olduğunu söyledi. Kırsal kalkınma desteklerinin önemli olduğunu vurgulayan Acar, "Konusunda uzman arkadaşlarımızla çiftçilerimize destek olmaya çalışıyoruz. Doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasına yönelik kırsal alanda gelir seviyesinin yükseltilmesini hedefliyoruz. Bunun dışında küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesini de hedefliyoruz. İlimizde yapılan kırsal kalkınma destekleri kapsamında hibe ödemeleri de var. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 2006-2019 yılları arasında 2 bin 653 üreticiye, 68 milyon lira hibe ödemesi yapıldı. Destekler, tarıma dayalı yatırımlar, bireysel sulama sistemleri, makine ekipmanı gibi üç ana başlıktan oluşuyor."

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin de hibe destekleri için son başvurunun 30 Eylül 2019 olduğunu anımsatan Şahin, üreticilerin geç kalmadan kendilerine başvurması gerektiğini belirtti.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK