Uygulama
Twitter

ET VE SÜT KURUMU, PİYASANIN ÇÖKMESİNE ENGEL OLMALI

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Arman, Kurban Bayramı'nda hayır için kurban kesiminin azaldığını ve insanların dolaplarını etle doldurduğunu belirterek, tüketimde yaşanan anormal düşüşün kasaplar başta olmak üzere sektörü büyük sıkıntıya sokacağına dikkat çekti.

İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Arman, Kurban Bayramı'nda hayır için kurban kesiminin azaldığını ve insanların dolaplarını etle doldurduğunu belirterek, tüketimde yaşanan anormal düşüşün kasaplar başta olmak üzere sektörü büyük sıkıntıya sokacağına dikkat çekti.

Besicilerin gözü kulağının Et ve Süt Kurumu'nda olduğunu belirten Arman, Kurumun geçtiğimiz günlerde ihraç edilmek kaydıyla 40 bin tonluk bir ihale açtığı belirterek, "Kurban Bayramı'ndan sonra en az 2 ay tüketimde anormal düşüş yaşanıyor. Çünkü, artık kurban hayır için kesilmiyor. Herkes dolaplarını ağzına kadar etle dolduruyor. Sonunda 2- 3 ay kasaba uğramıyor. Tüketim olmayacak. Talep olmayınca her şey Et ve Süt Kurumu'nun yapacağı ihaleye bağlandı. 10 gün sonra Kurban Bayramı var. Eğer ihale gerçekleşir Et ve Süt Kurumu elindeki hazır malı satabilirse, depolar boşalacak. Piyasadan mal kesme imkanı doğacak. Eğer bu da gerçekleşmezse, üretici zaten perişan durumda malını kestirmekte çok büyük sıkıntı çekiyor. Kurban Bayramı sonrası tüketim anormal düşeceği için yine elindeki malı kesemeyecek. Durum çok tehlikeli" dedi. 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK