Twitter

CAPİTAL DERGİSİ`NDE VODAFONE ÇİFTÇİ KULÜBU`NDEN BAHSEDİLDİ

Capital Dergisi'nin Temmuz sayısında röportaj veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, tarımsalpazarlama.com, Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) ve Ermenek Tarım Akademisi ile yürütülen projeler hakkında bizlerden bahsederek çalışmalar hakkında çeşitli bilgiler verdi.

 Capital Dergisi'nin 01.07.2015 tarihinde yayınlanan Temmuz sayısında röportaj veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, Vodafone Çiftçi Kulübü ile çiftçiler için yarattıkları iş modelini anlattı. 

 1.2 milyon çiftçiye ulaşarak 140 milyon dolarlık bir verim sağlandığını aktaran Buruk, TABİDER olarak birlikte yürüttüğümüz Vodafone Çiftçi Kulübü projesinin ilk sosyaliş modeli olarak Dünya'ya örnek olduğunu söyledi. Ender Buruk yaptığı açıklamada ; '' Çiftçi Tırı ve Ermenek Vodafone Tarım Akademisi gibi projelerimizle bigi akışı sağlayarak, eğitimler sunarak çiftçilerimizin iş süreçlerini iyileştirmelerine, verimliliklerine destek oluyoruz.'' dedi. 

 Bununla birlikte ücretsiz mobil ilan servisi ile çiftçilere ilanlarını tarımsalpazarlama.com adresinden yayınlamalarının büyük bir kitleye ulaşmalarında da önemli  bir rol oynadığını da aktardı.

 Geçtiğimiz Şubat ayında Vodafone Vakfı, Ermenek Belediyesi ve Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) işbirliğiyle hayata geçirilen '' Ermenek Vodafone Tarım Akademisi '' projesiyle çiftçilik eğitimi vererek desteklerin sürdüğünü de söyleyen Ender Buruk ayrıca tarımsalpazarlama.com adresinden 2434 SMS ilanlarının da yayınlandığını söyleyerek tarımsalpazarlama.com ve TABİDER ile büyük bir işbirliği içerisinde olduklarını ifade etti.

  ÜCRETSİZ İLANLAR SERVİSİ

 Vodafone'un ücretsiz çiftçi ilan servisi ile 2434 SMS hattını kullanarak Türkiye'nin en ilk ve en büyük e-ticaret ve iletişim sitesi olan tarımsalpazarlama.com'da ilanların yayınlandığına da değinen Buruk, bu kapsamda Çiftçi Haber Paketinden 1.3 milyon kişinin yararlandığını belirterek 1.1 milyon farklı içerik paylaşıldığını ve 730 milyon SMS gönderildiğini söyledi. 

 Çiftçi tırı ile de 250 bin km yol yapılırken 495 ilçe ve köyün ziyaret edilerek 9 milyon kişiye ulaşıldığını ifade etti. Vodafone Çiftçi Kulübü'nün ayrıca 2014 yılında 34 Avrupa ülkesinden 338 projenin katıldığı 'Impact' yarışmasında jüri ödülüne layık görüldüğünü de belirterek tarımsalpazarlama.com ve TABİDER olarak bizlerle bu kapsamda daha çok projelerde çalışmak istediklerini dile getirdi.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.