Twitter

BAŞKANDAN ORTAKLARA BEYAN ELEŞTİRİSİ

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulu Başakın Hidamet Asa, bazı ortakların yanlış beyan vermesinin birliğin alım politikasına zarar verdiğini belirterek, ortaklara kooperatiflere sahip çıkma çağrısında bulundu.

Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Marmarabirlik) Yönetim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda yağlık zeytin alım fiyatı 4 liraya yükseltildi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, kuruma zarar vermeden ve ortakları da mağdur etmeden sorunları çözmeye devam etiklerini belirtti. Bugüne kadar verdikleri sözlerini bir gün dahi geciktirmediklerini dile getiren Asa, şöyle devam etti: "Son günlerde yağlık zeytinde randımanın artması sebebiyle birliğin yönetim kurulu tarafından yağlık zeytin fiyatı 4 lira olarak belirlenmiştir. Ortaklarımız azami teslimat miktarı dışında rekolte beyanına kadar yağlık zeytin teslim edebilecekler. Yağlık zeytin bedelleri daha önce açıklanan ödeme planı dahilinde yapılacaktır. Ortaklarımız vermiş oldukları yağlık zeytin ile 5 yıllık ortalamalarını yükseltme fırsatı yakalamış olacaklardır."

ORTAKLARIN YANLIŞ BEYAN VERMESİ

Asa, bazı ortakların teslim edemeyeceği ürünü beyan etmesinin planlamada yol açtığı sıkıntılara dikkat çekti. Birliğin imkanlar el verdiği müddetçe üretici ortağını korumaya özen gösterdiğini kaydeden Asa, "Kampanya öncesinde Marmarabirlik'e 85 bin ton rekolte beyanı geldi. Görülüyor ki bazı ortaklarımız teslim edemeyeceği ürünü beyanı ederek Marmarabirlik'in sağlıklı bir alım planı yapamamasına sebep olmuştur. Alım planından çok uzak rekolte beyanı geldikçe bu sıkıntıların yaşanması kaçınılmazdır. Marmarabirlik olarak kendimizi sorguluyoruz ama ortaklarımız da bu konularda kendilerini sorgulamalı ve kooperatiflerine yardımcı olmalıdır" diye konuştu.

AA
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK