ASILSIZ İDDİALARA NET YANIT: ET VE SÜT KURUMU`NUN PİYASAYI ŞEKİLLENDİREN POLİTİKALARI AÇIĞA ÇIKIYOR!

Et ve Süt Kurumu, kırmızı et piyasalarını düzenleme ve dengeleme amacıyla alınan tedbirleri açıkladı. Kurum, arz açığı olan ürünleri piyasaya sunarak üreticileri ve tüketicileri korumaya yönelik adımlar atıyor. Yapılan yazılı açıklamada, sosyal medyada dolaşan asılsız ve gerçek dışı iddiaların üzerine net bir açıklama yapıldı.

Et ve Süt Kurumu'nun yaptığı regülasyonlar çerçevesinde, yurt dışından canlı hayvan ve karkas alımları ile yurt içindeki satış faaliyetlerine yönelik yapılan paylaşımların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Kurumun temel hedefi, arz açığı bulunan ürünleri piyasaya sürmek ve arz fazlası olanları çekerek hem üreticileri hem de tüketicileri korumak.

Açıklamada, yurt dışı alımların mevzuatlara uygun, rekabeti sağlayan, şeffaf ve denetimlere açık bir şekilde gerçekleştirildiği vurgulandı. Yurt dışı alımların, teknik ve sağlık altyapısı uygun olan çiftlikler, birlikler, kooperatifler ve/veya kesimhanelerden yapıldığı belirtilirken, aracı kişi veya şirketler üzerinden alım yapılmadığına dikkat çekildi.

Et ve Süt Kurumu'nun başarılı bir şekilde oluşturduğu piyasa dengesini hedef alan bu tür asılsız iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve kamuoyunu yanılttığı ifade edildi.

ekonomim.com
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.