Twitter

2020 ARILI KOVAN DESTEĞİ BAŞVURULARI CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecek olan Arılı Kovan Desteği başvuruları 18 Aralık Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecek olan Arılı Kovan Desteği başvuruları 18 Aralık Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor.Devlet arıcılık ile uğraşan kişilere her yıl sağladığı desteği 2020 yılında da vermeye devam ediyor. Desteklemeden faydalanacak yetiştiricilerin yüzlerini güldürecek haber Bakanlıktan geldi. Kovan destek tutarlarında artış meydana geldi. 

Arılıcılık Desteklemesi Nasıl Alınır? (Kovan Başı 15 TL)

Devlet tarafından büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinden kanatlı yetiştiriciliğine kadar birçok alanda hibe ve faizsiz kredi desteği verilmektedir. Arıcılık alanında hizmet veren çiftçilere de kredi ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından arıcılık desteklemeler verilmektedir. Sağlanan destekler Bakanlık tarafından karşılanmaktadır. Bu hibe ve kredi ve destekleme ödemelerinden faydalanmak isteyen kişilerin ilgili zaman dilimlerinde başvuru evraklarını teslim etmeleri gereklidir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından arıcılık destekleme ödemeleri miktarları şu şekildedir;

 
  • Arıcılı desteği TL/Adet
  • Arılı kovan / 10
  • Ana Arı/ 15
  • Damızlık ana arı/ 40

Kovan başına 15 TL

Ana arı başına 80 TL

Bu desteklemelerden almak için belirli şartlar bulunuyor. İlk olarak arıcılar birliğine üye olunması gereklidir. Bu birliğe üye olmayanlar maalesef ki bu destekten yararlanamıyor. Daha önceden başvuru yapan yetiştiriciler desteklemelerin ödeneceği zamanlarda banka şubelerinden ödeneklerini alabileceklerdir.

 
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK