Uygulama
Twitter

'180 MİLYON DOLARLIK' TRAKTÖR YATIRIMI YAPTI

Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoğlu, Başak Agri'yi çiftçinin her talebine yanıt vermek amacıyla kurduklarını belirterek, sektörün ihtiyaçlarına yönelik tarım makinaları ürün gamını büyüteceklerini söyledi.

Konukoğlu, Başak bünyesinde kurulan Başak Agri'nin tanıtımı ve sektörde büyüme hedeflerini, Adapazarı'nda düzenlenen fabrika gezisi sırasında basın mensuplarına anlattı. 

"Tarım ekipmanlarındaki bir asrı aşan tecrübemizden yararlanarak, bu yıldan itibaren ürün gamımızı ve pazar payımızı artıracağız" diyen Konukoğlu, çiftçilerin her türlü beklentisine yanıt vereceklerine vurgu yaptı. 'Bugünün ve geleceğin sektörü' olarak tanımladığı tarıma Başak Agri ile yeni ürün gamı sunmaktan gurur duyduklarını belirten Konukoğlu, "Başak;  temeli 1914 yılında atılan, ülkemizin ilk tarım makinaları imalat ve dağıtım şirketi olup, çiftçimize sunduğu çözümlerle 103 yıldır Türkiye'ye ve milletimize katma değer sağlamaktadır" dedi.

2012 yılında Başak'ı satın aldıklarını belirten Konukoğlu, o tarihten bugüne şirkete 180 milyon dolar yatırım yaptıklarını söyledi.

'Yeni model ürettik'

Ürettikleri yüksek standartlı makinalar sayesinde, sektörde bereketi, çiftçilerin yüzünde gülümsemeyi artırdıklarının söyleyen Konukoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Grup stratejimiz olarak, bulunduğumuz sektörlerde Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almayı hedefleriz. Başak'ta yaptığımız tüm yatırımlar ve Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamımızı geliştirip çiftçinin hizmetine sunuyoruz. Tarım ekipmanları alanındaki bir asırdan fazla tecrübemizi, Başak Agri adı altında Türk çiftçisiyle buluşturuyoruz ve onların yanında olmaya devam ediyoruz. Kadromuz, deneyimimiz, iddiamız ve gücümüz var. Başak'ın yeni modelleri sektörün gözbebeği haline geldi. 

Traktördeki iddiamızı, bu yıldan itibaren tarım ekipmanları alanında da sürdüreceğiz. Başak Agri ile ekim makinaları, toprak frezeleri, yem karma, balya makinaları ve ön yükleyicileri ile çiftçinin her türlü ihtiyacını en üst düzeyde karşılayacağız. Ürün gamımızı genişletmeye devam edeceğiz. Çiftçilerimizin tarlada, bağda, bahçede ve serada nasıl zor şartlar altında çalıştığını gayet iyi biliyoruz ve onlara destek olmayı ilke edindik."

Hedefi 5 firma arasına girmek

Başak Traktörü 2012'de aldıklarında pazarda 35'inci sırada bulunduklarını vurgulayan Konukoğlu, "Başak Traktör'ün bünyemize katılması sonrasında gerçekleştirilen yatırımlarla büyük bir atak yaparak 35'inci sıradan ilk 10 firma arasına yükseldik. Traktör güç aralığını, 50 HP'den 110 HP'a kadar genişlettik. Başak ailesinin bilinçli ve özverili çalışmasıyla pazarda ilk beş firma içinde yer almayı hedefliyoruz" dedi.

Milliyet
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK