Uygulama
Twitter

ZARARLILARLA MÜCADELE HIZ KESMİYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mayıs başlatılan ve 17 ilçede 50 bin üreme kaynağında etkin olarak sürdürülen sinek ve haşereyle mücadele çalışmaları, kış döneminde de hız kesmeden devam ediyor.

Halk sağlığına yönelik en önemli çalışmalardan biri olan sinek ve haşerelerle mücadeleyi 50 bin üreme alanında 15 günde bir periyodik olarak gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kış dönemi ilaçlama çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Sağlık Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ilaçlama çalışmaları kapsamında, çam ağaçlarında görülen çam kese tırtılı zararlısına karşı mücadele ile devam ediyor. Özellikle halkın yoğun olarak kullandığı parklar, okul bahçeleri,  cami avluları, mezarlıklar ve benzeri alanlardaki çam ağaçları larvasit ilaçlarla ilaçlanıyor. Bursa merkez ve 17 ilçede 10 Mist Blower ilaçlama makinası ve 20 ilaçlama personeli ile çam ağaçları, tırtılın yaşam döngüsü dikkate alınarak kasım ayı boyunca koruma altına alınacak.

Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Barboros Cihangir, ilaçlamalar sayesinde çam ağaçlarının daha sağlıklı olmasının yanı sıra yeşil alanları kullanan insanlarda zararlıların oluşturabileceği muhtemel alerjik rahatsızlıkların da önüne geçildiğini ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK