Twitter

YEREL TAT, EMPÜRMEYE DEĞER KAT

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün hazırladığı, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Karabük Ziraat Mühendisleri Odası ve Karabük Ziraat Odası Başkanlığının iştirakçisi olduğu "Yerel Tat, Empürmeye Değer Kat" projesi açılış toplantısı yapıldı.

Safranbolu Cinci Han'da   gerçekleşen toplantıya Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, 125. Jandarma Er Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay Sedat Arıcan, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Ovacık Kaymakamı Hakan Şeker, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, Defterdar Osman Koçaş,  Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve üyeleri, Daire Müdürleri, vatandaşlar ve çiftçiler katıldı.

Vali Orhan Alimoğlu ; "Yeryüzü insanla güzelleşiyor, ama insan yeryüzünü nasıl güzelleştiriyor gül, çiçek, fasulye, patlıcan dikiyor, kuzuları gezdiriyor, keklikleri telef etmiyor öyle olunca yeryüzü güzel oluyor. Yeryüzünde ne varsa zaten insana hizmet ediyor bunların kıymetini bilirsek aslında kendimiz için çalışmış oluyoruz" dedi.

İl Müdürü Cemalettin ÇATAKLI,"Tüm kadın çiftçilerimizin dün kutlanan 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutlayarak, ilimizde yetiştiriciliği giderek azalmakta olan yöresel değerimiz EMPÜRME FASULYE çeşidinin daha fazla üretici tarafından yetiştirilmesi, tüketicilere yerel çeşit tüketim bilincinin aşılanması ve yerel çeşitlerimizin böylece nesilden nesille aktarılması amaçlanmaktadır" dedi.

Karabük İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.