Uygulama
Twitter

VODAFONE AKILLI KÖY`DE BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ UYGULAMA SERTİFİKASI VERİLDİ

Vodafone Akıllı Köy kampüsü' nde gerçekleşen törene İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Koçarlı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Yağan, TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş Kurucu Ortağı Tülin Akın ve sertifika sahipleri katıldı.

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş ile TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, eğitime katılan üreticilerin sertifikalarını teslim etti. Sertifikaları dağıtan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Fuat Fikret Aktaş, bu eğitimi alan vatandaşların öncelikle kendi sağlıkları ve çevreye karşı bilinçli tedbir alınmasını ayrıca zamanında ve dozunda ilaçlama kullanımını öğrendiklerini belirtti.

Sertifika töreninin ardından geleneksel tarım yöntemlerinin ileri tarım teknolojileri ile buluştuğu Vodafone Akıllı Köy uygulama sahasını gezen Aktaş," Vodafone Akıllı Köy' de ileri teknolojileri bizim ülkemize ve aile çiftçiliği diye tanımladığımız insanlara bu teknolojileri aktarmak açısından bir ara mekanizma görevi yürütüyorlar ve bu işi balarıyla gerçekleştiriyorlar.  İl müdürlüğü olarak desteklemeye devam edeceğiz. Beraber daha güzel projeler yapacağız. İnşallah bu birlikteliğimiz Aydın'a ve ülkeye daha hayırlı olacağı kanaatindeyim" dedi.

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK