Twitter

TÜLİN AKIN`A, CUMHURBAŞKANI`NDAN ÖDÜL

TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın, ATO Congresium'da düzenlenen 2.Uluslararası İş'te Kadın Zirvesi'ne katıldı.

Kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesinin 83.yıl dönümü dolayısıyla ATO Congresium'da düzenlenen 2.Uluslararası İş'te Kadın Zirvesi'ne Türkiye ve 20'ye yakın ülkeden farklı meslek gruplarından kadınlar, başarı hikayeleri ile zirvede yerini aldı.

İş'te Kadın Zirvesi kapsamında farklı meslek gruplarındaki kadınlardan oluşan davetlilerin arasında ödül verilecek 10 iş kadınından biri olan TABİT Kurucu Ortağı Tülin Akın ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Erdoğan, ATO Congresium'da, düzenlenen 2.Uluslararası İş'te Kadın Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, zirvenin, ülke millet ve kadınlar için hayırlı olmasını diledi.

Finans sektörünün lider kadınlarından sentetik DNA üreten bilim kadınlarına, ev içi üretimini endüstrileştiren kadınlardan yerel ve uluslararası farkındalık çalışmalarına imza atan kadınların kendi hikâye ve tecrübelerini anlattığı zirvede, Türkiye'nin ilk tarımsal iletişim ve e-ticaret sitesini kurarak ilk defa çiftçiyi teknoloji ile buluşturan Akın, " Çocuklarıma tek bir mirasım olacak annelerinin dünyayı değiştirmek için çalıştıklarını bilsinler ve kendilerinin de bunu yapacak güçte olduklarını hissetsinler" dedi.  

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.