tabit
Twitter

VODAFONE, TABİDER İLE BİRLİKTE ERMENEK`Lİ ÇİFTÇİLERE TARIM AKADEMİSİ KURDU

Dijital dönüşüm vizyonu doğrultusunda Türkiye'de toplumsal gelişim ve dönüşümün öncüsü olmayı hedefleyen Vodafone, çifte sorumluluk anlayışıyla Vodafone Çiftçi Kulübü kapsamında geliştirdiği sosyal projelerine bir yenisini ekledi. Türkiye Vodafone Vakfı, Ermenek Belediyesi ve Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) işbirliğiyle hayata geçirilen "Ermenek Vodafone Tarım Akademisi" ile bölgedeki çiftçiler bölgeye uygun tarım konularında eğitilecek ve ürün pazarlamalarında mobil iletişim teknolojileri desteği alacaklar.

Daha iyi bir gelecek için Türkiye’de iletişim teknolojileriyle herkese ilham vermeyi hedefleyen Vodafone, çifte sorumluluk anlayışıyla sosyal ihtiyaç haritasında yer alan açıklara çözümler sunmaya devam ediyor. Türkiye Vodafone Vakfı (TVV), Ermenek Belediyesi ve Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) işbirliğiyle hayata geçirilen “Ermenek Vodafone Tarım Akademisi ile bölgenin tarımsal zenginliğini değerlendirmeye yönelik çiftçilik eğitimi verilerek yeni bir gelir kaynağı yaratılması hedefleniyor. 2 ay boyunca fidan, seracılık ve bölgede çokça bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler konularında toplam 120 saatlik eğitimi tamamlayan çiftçiler, mobil iletişim teknolojileri desteğini de alarak, ürünlerini pazarlama fırsatı bulabilecek. İlk yılında 100 çiftçiye erişilmesi hedeflenen Ermenek Tarım Akademisi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman Valisi, Ermenek Kaymakamı, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ve Tarım Bilincini Geliştirme Derneği (TABİDER) Başkanı Coşkun Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleşen törenle hizmete açıldı.

Fotoğraflar için BURAYA TIKLAYIN!

Gökhan Öğüt: “Bölge ihtiyacına cevap vereceğine inandığımız bir proje hazırladık”

Vodafone Türkiye’nin “Dijital Dönüşüm Hareketi” çerçevesinde yalnızca teknoloji yatırımlarını değil bu dönüşümde kaldıraç etkisi sağlayacak sosyal ve hizmet yatırımlarını da önemsediklerini belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

“Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında geliştirdiğimiz projelerle, dijital dönüşümde toplumsal değişimin ve gelişimin öncüsü olmak için çalışıyor, teknolojiyi toplumun hizmetine sunuyoruz. Ermenek’te yaptığımız yerel yönetim ziyaretlerimiz neticesinde bölge ihtiyacına cevap vereceğine inandığımız yeni bir sosyal iş modeli geliştirdik. “Ermenek Vodafone Tarım Akademisi” ile, Ermenek halkına yeni gelir ve isithdam alanları yaratacağımıza ve ülkemizin tarımsal değerlerini yeni çiftçiler yetiştirerek önemli noktalara getireceğimize inanıyoruz. Vodafone olarak, Çiftçi Kulübü'yle sunduğumuz ürün, hizmetlerimiz ve yatırımlarımızla, çiftçilerimizin hayatına çok daha geniş bir ölçekte temas etmeyi sürdüreceğiz.”

 

Vodafone Çiftçi Kulübü milyonlara ulaştı

Vodafone Türkiye'nin 2009 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliği ve Tabit Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri birlikte hizmete sunduğu ve bugüne kadar 1 milyonu aşkın çiftçiye ulaşan Vodafone Çiftçi Kulübü programı, tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunarak tarımda dijital dönüşümü sağlama hedefiyle, çiftçilerin sosyal ve ekonomik hayata eşit katılımına destek oluyor. Türkiye'de ilk kez Vodafone tarafından başlatılan ve sektöre öncü olan bu programla, ayrıcalıklı tarife ve kampanyalardan, kırsal alanda su kullanımı ve tarımsal verimlilik hakkında bilinçlendirme çalışmalarına kadar uzanan geniş bir çözüm ve hizmet yelpazesi sunuluyor. Vodafone Çiftçi Kulübü üyeleri bugüne kadar, Çiftçi Haber Paketi ile 88 ürün çeşidine özel içeriklerden şimdiye kadar 966 farklı ilçeden 1,2 milyon kişi yararlandı, 1,1 milyon farklı içerik paylaştı ve 730 milyon SMS gönderdi. Çiftçi İlan Servisi ile ise 35 bin ilan gönderimi yapıldı ve bu ilanlar Tarimsalpazarlama.com da ürünler alıcılar ile buluşturuldu. Çiftçi Tırı ile 200 bin km yol katedildi, 406 ilçe/köy ziyaret edildi ve 9 milyon kişiye ulaşıldı. Çiftçi Kılavuzu 11 bin kullanıcı tarafından indirildi.

Vodafone Çiftçi Kulübü

http://www.vodafone.com.tr/Kampanyalar/Ciftci-Kulubu.php

TABİDER - Tarım Bilincini Geliştirme Derneği

http://www.tabider.org/

Tarım Akademisi

http://www.tarimakademisi.com.tr/

Tarımsal Pazarlama Platformu

http://www.tarimsalpazarlama.com/

TABİT - Tarımsal Bilişim ve İletişim Teknolojileri

http://www.tabit.com.tr/

 

 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.