Twitter

ÜLKEMİZE BORCUMUZU ÖDÜYORUZ

CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın aylık olarak belirlenen temalarla toplumsal bir farkındalık yaratmak, için düzenlediği Cumhuriyet, Tarım ve Devrim konulu ilk Konak buluşmaları etkinliğine katılan TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ Kurucu ortağı Tülin Akın katıldı.

CHP Konak İlçe Başkanlığı'nın aylık olarak belirlenen temalarla toplumsal bir farkındalık yaratmak, için düzenlediği Cumhuriyet, Tarım ve Devrim konulu ilk Konak buluşmaları etkinliği Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır,  TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ Kurucu ortağı Tülin Akın katıldı.

Büyük ilgi gören buluşmada Tarım Politikaları ve Tarım Örgütlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, tarım ve gıdanın politik,  siyasi, ekonomik bir araç olarak en önemli stratejik alan olduğunu belirterek, "Enerji, su ve gıdaya sahip olan ülkeler güçlüdür, ekonomik anlamda gelişirler ve servet biriktirirler" dedi. CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır ise ellerinden tarımsal güçleri alınmış köylüye değerinin  Cumhuriyet ile birlikte verildiğini kaydetti. Sındır, "Biz şu an tarım varlığımızı bilmiyoruz. En son sayım 2001'de yapıldı. Bununla beraber çiftçi sayımız da her geçen gün azalıyor" şeklinde konuştu. TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri AŞ Kurucu ortağı Tülin Akın da bir öğretmen kızı olarak tarımın önemini erken yaşlarda kavradığını, gözlemleri neticesinde sıkıntıları yerinde ve zamanında tespit ederek tarım sektörünün verimliliğini ekonomik uygulamalarla artıracak akıllı uygulamaları hayata geçirişinin öyküsünü paylaştı. Akın, "Yaptıklarımızla Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e ve ülkemize borcumuzu ödemeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

 

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK