UGANDA'DAN TARIMA YATIRIM ÇAĞRISI

Uganda Parlamento Sözcüsü Rebecca Kadaga, ülkelerinin tarımsal üretim açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu kaydederek, "Türk yatırımcılarının ülkemizde yatırımlar yapmasını istiyoruz." Dedi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'ni (BAİB) Antalya 'da ziyaret eden Uganda heyeti, tarım sektörünün temsilcilerini ülkelerine yatırıma davet etti.

 Türk yatırımcılarıyla işbirliği yapmak istediklerini,  Türk Tarım sektörünün temsilcilerini ülkelerine yatırıma davet eden Parlamento Sözcüsü Kadaga, "Karşılıklı ortaklıklar kurmak istiyoruz. Türk yatırımcılarının ülkemizde yatırımlar yapmasını istiyoruz. Ülkemizde sizi sektörün doğru kişileriyle bir araya getirebiliriz" dedi.

Uganda Büyükelçiliğinden diplomatlarında  eşlik ettiği,Uganda Parlamento Sözcüsü Rebecca Kadaga başkanlığındaki heyet, BAİB'ni ziyaret etti ve tarım sektörünün temsilcileriyle görüşmeler yaparak karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

İki ülke temsilcileri, Uganda'nın davet teklifinin ardından bir ön heyet oluşturulmasını ve bu heyetin ülkedeki iş potansiyelini incelemesini, ardından izlenimlerini sektör temsilcilerine aktarmasını, sonrasında iş fırsatlarını görmek için geniş katılımlı bir heyetin Uganda'ya gidebileceğini karara bağladılar. Ön heyetin önümüzdeki aylarda Uganda'ya gitmesi bekleniyor.

Haber Kıta
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.