Twitter

TÜRKİYE`DE BİLİŞİM VE TEKNOLOJİNİN KALBİ ADÜ`DE ATIYOR

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ve İnternet Teknolojileri Derneği'nin (INETD) bu yıl birlikte düzenledikleri 18. Akademik Bilişim Konferansı 3-5 Şubat tarihlerinde ADÜ'nün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 ADÜ ve İnternet Teknolojileri Derneği'nin işbirliği ile TÜBİTAK destekli düzenlenen 18. Akademik Bilişim Konferansının açılış töreni 3 Şubatta ADÜ Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu'nda gerçekleştirilmişti.

 ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Vali Yardımcısı Necdet Türker, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Recai Tunca, Prof. Dr. Törün Özer, Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, TÜBİTAK Ulusal Akademik Bilgi Merkezi Müdürü Mehmet Mirat Satoğlu gibi önemli isimlerin de katıldığı konferans, kurslar ve konferanslar olmak üzere iki boyutta gerçekleşiyor. Akademik, Toplumsal ve Teknik konular olmak üzere 3 ana başlıkta yapılan konferans boyunca; 17 Seminer, 1 Çalıştay, 1 Forum, 5 Panel ve 282 Özgün Bildiri gerçekleştirildi. Katılımcılar, eğitmenler, fuar firmaları ve firma çalışanları ile birlikte yaklaşık 5 bin kişiyi ağırlayan 18. Akademik Bilişim Konferansı AB 2016 bügün sona erdi.

 Konferans kapsamında bugün gerçekleştirilen programlarda tarımsal teknolojiler, yeni tarımsal mobil uygulamalar, internet teknolojileri ve akıllı cihazlar tanıtılarak katılımcılara çeşitli sunumlar yapıldı.

 Hayal Senem Sayan

tarım.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK