Twitter

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Antalya'da, "Tıbbi Ve Aromatik Bitkiler İle Boya Bitkileri Üretiminin Geliştirilmesi" projesi kapsamında yapılan eğitim ve demonstrasyon çalışmaları devam ediyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü, tıbbi ve aromatik bitkiler ile boyamada kullanılan bitkilerin üretimlerinin artırılması, ürünlerin çeşitlendirilmesi, kalitenin iyileştirilmesi amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında, eğitim ve demonstrasyon çalışmaları yapılıyor.

Tıbbı ve aromatik bitkilerde adaçayı, kekik, ekinezya, çörekotu ve lavanta yetiştiriciliği yönelik devam eden eğitim ve demonstrasyon çalışmaları sonucunda, üreticilere alternatif gelir kapısı oluşturulacak.

Ayrıca Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ve Batı Akdeniz Tarımsal AraştırmaEnstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan "Kadın Çiftçilerimizle Lavanta Kokulu AntalyaProjesi" çalışmaları da devam ediyor.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü ve Eğirdir MeyvecilikAraştırma Enstitüsü Müdürlüğü teknik personelleri tarafından üreticilere, lavantayetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, piyasanın tercih ettiği lavanta çeşitleri ve pazarlamateknikleri ile ilgili konularında eğitim verildi.

Katılımcılar, "Lavanta Kokulu Antalya Projesi" çerçevesinde kurulmuş olan demonstrasyon parselini gezdi.

Milliyet Gazetesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK