TARSUS`TA TARIMIN SULTANLARI PROJESİ

Tarsus İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, "Tarımın Sultanları" projesi kapsamında 200 kadına eğitim verileceğini söyledi.

Proje kapsamında verilen yemekte konuşan Erdoğan, kadın çiftçilerin tarım, hayvancılık, çocuk sağlığı, süt hijyeni ve ev ekonomisi gibi çok sayıda alanda teknik ve gönüllü personellerin desteğiyle eğitim alacağını belirtti.

Erdoğan, çalışmaya 12 köyden 220 kadının katılacağını belirterek, "Verilecek eğitimlerle kadınlarımız, sosyal statü olarak kendilerini eşit hissedecekler. Projeyle, kadınların gelecek kuşaklara sağlıklı bireyler yetiştirmelerini ve aile bütçelerine katkıları arttırmalarını hedefliyoruz" dedi.

Erdoğan, ayrıca kadınlar için Tarsus'un tarihi ve kültürel yerlerini kapsayan gezi programı da düzenleneceğini kaydetti.

Programa Erdoğan'ın yanı sıra Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Ali Şimşek, Tarsus 1. Ağır Ceza Hakimi ve Adalet Komisyonu Başkanı Ercan Kumhak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Sefa Demir, İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli ile idari amirler de katıldı.

Haber 7
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.