Twitter

TARİŞ İNCİR BİRLİĞİ, TMO ADINA BİN TON İNCİR ALDI

TMO'nun kuru incirde müdahale alımı kararı sonrası 14 Ekim'de başlayan kampanya döneminde, bugüne kadar bin tonun üzerinde ürün alınırken 18 Ekim'e kadar yapılan alımların parasının ödendi.

Tariş İncir Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Başkanı Mustafa Bircan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kuru incirde müdahale alımı kararının etkisiyle, 14 Ekim'de başlayan kampanya döneminde, bugüne kadar bin tonun üzerinde ürünü kabul ettiklerini ve 18 Ekim'e kadar yapılan alımların parasının ödendiğini açıkladı.

Bircan, ürünlerini teslim etmek isteyen üreticilerin, araçlarıyla alım merkezinin önünde uzun kuyruklar oluşturduğunu, yoğunluk nedeniyle mesai saati gözetmeksiniz çalıştıklarını ifade etti.

İncirini teslim etmek için bir gün önceden veya akşamdan sıraya girenleri gördüklerini aktaran Bircan, "Kuyruklar nedeniyle 22.00'ye kadar alım yaptığımız günler oluyor. Bugüne kadar bin tonun üzerinde kuru incir alımı yaptık. Günlük 60-70 tonlara kadar alım yaptığımız günler oluyor. 18 Ekim'e kadar aldığımız ürünlerin parası, dün itibariyle TMO tarafından bize aktarıldı. Yaklaşık 1 milyon 200 bin lira civarında olan parayı üreticilerin hesaplarına yatırdık" diye konuştu.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK