TARIMSAL ÜRETİME 227 MİLYON 372 BİN LİRA DESTEK

Giresun'da 2018 yılında üreticilere verilen tarımsal desteklemeler hakkında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın yazılı açıklamada bulundu.

Açıklama şu şekilde; "Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından ülkemizde tarım ve hayvancılığı geliştirmek ayrıca ürün kalitesini artırmak amacıyla belirlenen program ve esaslar çerçevesinde ilimizde geçtiğimiz yıl müracaatı yapılan ve bu yıl içinde ödemeleri gerçekleşen tarımsal destekler şöyledir ; 

Bitkisel üretim desteklemesi 180 milyon 83 bin 850 lira, hayvansal üretim desteklemesi  17 milyon 874 bin 217  lira, geleneksel kıyı balıkçılığı ve su ürünleri desteklemesi  272 bin 250 lira, tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetleri desteklemesi  1 milyon 570 bin lira, çiftlik muhasebe veri ağı desteklemesi 60 bin beşyüz lira ve TARSİM kapsamında da 13 milyon 832 bin 677 lira bitkisel ürün ve hayvan sigortası primi ödenmiştir.
Ayrıca bunlara ilave olmak üzere; Genç çiftçi projelerine  7 milyon 200 bin lira, Tarıma dayalı ekonomik yatırım projelerine  2 milyon 49 bin lira ve  Modern ahır-ağıl yapımı projelerine  4 milyon 430 bin lira hibe verilmiştir. 

"80 BİN'DEN FAZLA ÜRETİCİYE DESTEK"

Giresun ilimizde 80 binin üzerinde üreticimize  toplam 227 milyon 372 bin 494 lira destek verilmiştir. İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdürlüklerimizin yürüttükleri yoğun çalışmalar ve üretici örgütlerimizin de verdikleri katkı neticesin de ilimizde tarımsal üretime verilen desteklemelerde her yıl artış kaydedildiği görülmektedir. İlimiz tarımının ve ekonomisinin gelişmesi açısından hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.

 

Tarim.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.