TARIMSAL ÜRETİMDE ÇIĞIR AÇAN ADIMLAR: BAKAN YUMAKLI DETAYLARI PAYLAŞIYOR!

Ülkenin Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tarımsal üretimin artırılmasına yönelik önemli projelerin devam ettiğini açıkladı. Yumaklı, "Kırsal kalkınma başlığı altında 21 senede 90 binden fazla projeye yaklaşık 87 milyar liralık hibe desteği verdik" dedi.

Bakan Yumaklı, Tarım Orman Gençlik Konseyi üyeleriyle bir araya gelerek gençlerin tarım sektöründeki rolünün önemine vurgu yaptı. "Gençlerimizin enerjisini ve dinamizmini, stratejik bir sektör olan tarıma mutlaka yansıtmalıyız" ifadelerini kullanan Bakan Yumaklı, tarım sektöründe gençlerin daha fazla yer alması gerektiğini belirtti ve bu konuda dünya genelinde benzer zorluklar yaşandığına dikkat çekti.

Bakan Yumaklı, bakanlığın tarımsal üretimi artırmak için başlattığı topyekun seferberliği vurgulayarak, "Sürdürülebilir bir tarımsal üretim, verimli bir üretim metodolojisi, kaliteli ürünler ve kayıtlılığın en üst düzeyde olması hedefimiz" dedi.

Ayrıca, kırsal kalkınmayı desteklemek adına 21 yılda 90 binden fazla projeye yaklaşık 87 milyar liralık hibe desteği sağlandığını vurgulayan Bakan Yumaklı, bu projelerin tarımsal üretime, yatırıma ve istihdama önemli katkılarda bulunduğunu ifade etti.

Bakan Yumaklı, tarım ve ormanın gelecek vizyonunu birlikte oluşturacaklarını belirterek, tarımsal üretimin planlanması ve yönetimi konusunda önemli adımlar atıldığını da dile getirdi.

iha.com.tr
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.