Twitter

TARIMSAL KALKINMADA `KADIN`

Tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanmasında kadının öncü rolüne dikkat çekmek amacıyla İzmir'de çalıştay düzenleniyor.
Tarımsal üretimin ve kırsal hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanmasında kadının öncü rolüne dikkat çekmek amacıyla  İzmir'de çalıştay düzenleniyor. 12-13 Haziran tarihlerinde iki gün boyunca İzmir Çeşme Altınyunus'ta 'Sürdürülebilir Kalkınma İçin Tarımda Kadın Çalıştayı'nda biraraya gelecek olan
sektör paydaşları konuyu tüm yömleri ile ele alacak.
Çalıştayda TABİT Akıllı Tarım Teknolojileri A.Ş. Kururcu Ortağı Tülin Akın'da  'Kırsalda Kadın İstihdamının Arttırılması ve Girişimciliğin Güçlendirilmesi' başlıklı oturumda kırsalda kadın girişimciliğinin desteklenmesi, yenilikçi iş modelleri, teknoloji kullanımı ile kırsalda kadın girişimciliği konusunda bir konuşma yaparak deneyim ve birikimlerini paylaşacak. Kadın çiftçilerinde aktif biçimde yer alacağı iki günlük çalıştayda ayrıca Kırsalda kadın girişimciliğine yönelik geliştirilebilecek destekleme modeli, Tarım (tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, organik tarım, doğru arıcılık uygulamaları vb.) ve tarım dışı (kırsal turizm/agro turizm, api turizm el sanatları vb.) istihdam alanları, Satış-pazarlama-e-ticaret/e-pazarlama, Ürün geliştirme-inovasyon-markalaşma, Pazarda tutunma durumu, Üretilen ürünlerin katma değerinin arttırılması ve Coğrafi işaret gibi konular alacak.
 
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.