Uygulama
Twitter

TARIMSAL HASILADA AVRUPA`DA 1`İNCİYİZ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, "Türkiye olarak tarımsal hasılada Avrupa'da 1'inci, dünyada 7'nciyiz."

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, "Türkiye olarak tarımsal hasılada Avrupa'da 1'inci, dünyada 7'nciyiz. Bu tablo, geçmişte tarım arazilerimizi iyi kullandığımızı göstermesi açısından önem arz ediyor" diye konuştu.

Aksu, dünyanın ve teknolojinin hızla geliştiğini belirterek, Türkiye'nin de tarımdan saniyeye bu hıza ayak uydurmaya çalıştığını belirtti.

"Türkiye olarak tarımsal hasılada Avrupa'da 1'inci, dünyada 7'nci sırada, tarımsal toprak varlığı olarak dünyada 17'nci sırada olduğumuzu dile getiren Aksu, bu tablonun, geçmişte tarım arazilerimizi iyi kullandığımızı göstermesi açısından önem arz ettiğini söyleyerek bunun da yeterli olmadığını, daha iyiye ulaşmak için çok çalışacaklarını dile getirdi.

Avrupa Birliği'nde 1'inciyiz

Aksu, küçükbaş hayvan ve süt sığırı varlığında Avrupa Birliği'nde 1'inci, büyükbaş hayvan varlığında da Fransa'nın ardında 2'nci olunduğuna işaret ederek, "Her zaman daha ileriyi hedeflemiş bir millet olarak bugün bulunduğumuz yeri beğenecek miyiz? Elbette hayır. Her zaman daha iyiyi, her zaman en doğruyu hedefleyeceğiz." diye konuştu.

  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK