Twitter

TARIM SİGORTALARINA DASK DESTEĞİ

Tarım Sigortaları Havuzu'na (TARSİM) Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından reasürans desteği verilecek.

Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından Üstlenilen Risklere Doğal Afet Sigortaları Kurumu Tarafından Reasürans Desteği Sağlanmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararı, 13 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre, 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında Tarım Sigortaları Havuzu tarafından üstlenilen riskler için ulusal ve uluslararası piyasalardan yeterli koruma sağlanamaması halinde, Afet Sigortaları Kanunu’nda sayılan risklerle sınırlı olmak üzere, DASK tarafından, kurum risk ve reasürans planına göre belirlenen saklama payının azami %10’una kadar olmak üzere TARSİM’e uygun bir bedel karşılığında, Hazine Müsteşarlığı’nın bağlı olduğu Bakanın onayıyla reasürans desteği verilebilecek. Bakan, bu oranı %50’sine kadar artırmaya yetkili olacak.

Kurum tarafından sağlanacak desteğin türü, koşulları ve limitleri sigortacılık ilkeleri gözetilerek Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenecek.

DASK ile TARSİM, reasürans ihtiyaçlarının karşılanmasını teminen Hazine Müsteşarlığının belirleyeceği esaslar dahilinde işbirliğine gidebilecekler.

Karar, 1 Kasım 2015 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

İlgili Mevzuatı Görebilmek İçin Burayı Tıklayınız....>>>>

Tarımsal Pazarlama
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.
CİFTCİLİK