Twitter

TARIM SENDİKACILIĞINDA BİR İLK

Türk Tarım Orman Sendikası Erzurum Şubesinin Kadın Kolları Başkanlığı kuruldu.

Türk Tarım Orman sendikası Erzurum Şubesi Başkanı Adem Karadayı öncülüğünde kurulan Türk Tarım Orman sendikası Erzurum Şubesi Kadın Kolları, Erzurum'da faal olarak hizmet veren sendikanın gücüne güç kattı. Türk Tarım Orman sendikası Erzurum Şubesi Kadın Kolları; Başkan Dilşat Gülseven, Başkan Yardımcıları Nimet Sel, Yeşim Cengiz, Yasemin Alak isimlerinden oluştu.

Türk Tarım Orman sendikası Erzurum şubesi kadın kolları başkanlığını kurduklarını ifade eden Türk Tarım Orman Sendikası Erzurum Şubesi Adem Karadayı, Kadın, aile ve toplum arasında bir köprü görevini gördüğünü söyledi.  Karadayı," Türk Tarım Orman sendikası Erzurum şubesi kadın kolları başkanlığını kurmuş bulunmaktayız, öncelikle camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum. Her işte olduğu gibi sendikacılıkta bayanların ön plana çıkması bizler için çok önemlidir. Kadın, aile ve toplum arasında bir köprü görevini görür. Kadının toplumlarda yerine getirdiği görevleri itibariyle, sosyal sistemin işleyişine katkısı büyüktür. Atatürk' ün bu konuya ilişkin yaklaşımı dikkate değerdir.  Daha esenlikle, daha dürüst olarak yürüteceğimiz yol vardır. Bu yol, Türk kadınını çalışmamıza ortak yapmak, ilmi, ahlaki, sosyal, ekonomik yaşamda destekleyici yapmak yoludur. Birlik ve beraberliye en fazla ihtiyacımız olduğu şu günlerde bizler her zamanki gibi söz konusu vatansa gerisinin teferruat olduğu bilincindeyiz. Türkiye'mizin birlik-beraberliğini korumak için azami hassasiyetle yürütülen mücadeleyi desteklediğimizi ilan ediyoruz." dedi.

'TALEPLER VE SORUNLAR BELİRLENECEK'

Kadın Kolları olarak, öncelikli görevlerinin, kadın çalışanların çalışma hayatına yönelik sorunlarını ve taleplerini belirlemek olduğunu ifade eden Türk Tarım Orman sendikası Erzurum Şubesi Kadın Kolları Başkanı Dilşat Gülseven, sendikal hareketi her zaman iyiye, güzele ve adaletli paylaşmaya götürecek bir araç olarak gördüklerini söyledi. Gülseven, "Türk Tarım Orman sendikası Erzurum şubesi kadın kolları başkanlığını kurmuş bulunmaktayız. Kadın Kolları olarak, bizim öncelikli görevimiz, kadın çalışanlarımızın çalışma hayatına yönelik sorunlarını ve taleplerini belirlemek, yetkili mercilere ulaştırmak ve çözümüne katkı sağlamaktır. Bizler sendikal hareketi her zaman iyiye, güzele ve adaletli paylaşmaya götürecek bir araç olarak görmekteyiz. Amacımız, milli ve manevi değerlerimizden asla vaz geçmeden, hakka ve hakikate göre tavır alan bir anlayışla çalışmalara katkı sağlamaktır.  Erzurum'da Türk Tarım Orman sendikası Erzurum şubesi kadın kolları olarak bizlere nasip olan bu görevi layıkıyla yapabilmeyi Rabbimden diliyor, birlikte yola çıktığımız çok değerli meslektaşlarım ve sevgili arkadaşlarıma da bu ekipte birlikte çalışma imkânı verdikleri için hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Erzurum Gazetesi
  • Site Yorumları
  • Facebook Yorumları Facebook Yorumları
Yeni yorum yaz
Henüz bir yorum yazılmadı. İlk yazan siz olabilirsiniz.